PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Lekcja języka polskiego
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Festiwal Piosenki Niemieckiej 19
Kategoria: Festiwal Piosenki Niemieckiej (11.06.2010r.)
Football without frontiers 114
Kategoria: Football without frontiers (11.10.2009r.)
Bal 9
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Realizowane projekty
Lekcja języka polskiego Drukuj Email
Redaktor: Karolina Biesiada   
15.11.2007.
Image17 października w ramach akcji „Grzybobranki liryczne” klasa IIId gościła na lekcji języka polskiego Pana Roberta Jacka Pikułę. Jest on trzcianeckim poetą i archeologiem. Pierwszy wiersz „Pielgrzym” napisał w 1993 roku. Od tamtej pory stworzył ponad 300 wierszy. Na spotkaniu usłyszeliśmy między innymi takie wiersze jak: „Teatr w Epidaurus”, „Latający holender”, „List do poety wygnańca” czy „Pałac papieży w Awinion”. Pochodzą one z tomiku „Confiteor”. Autor opowiadał o inspiracjach, które czerpie z dzieł malarskich oraz architektonicznych. W swoich wierszach mówi o kondycji człowieka, jego postawach, stosunkach z innymi. Mogliśmy również skierować kilka pytań do Pana Pikuły. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jak powstają jego dzieła, co go intryguje. Wymieniliśmy również kilka zdań na tematy historyczne.
Na zakończenie Pan Robert Jacek Pikuła zachęcił nas do pisania poezji, nawet „do szuflady”. Być może kiedyś nadarzy się okazja by wydać swój własny tomik wierszy, tak jak nadarzyła się trzcianeckiemu poecie.

Karolina Biesiada
Kl. 3d
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright