PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Narkotyki odbierają życie

Wycieczka 151
Kategoria: Wycieczka do Warszawy (19-21.05.2014r.)
Rajd 172
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty (26.09.2012r.)
Sprzatanie swiata 13
Kategoria: Sprzątanie świata (wrzesień 2009r.)
Narkotyki odbierają życie Drukuj Email
Redaktor: Koło dziennikarskie
22.11.2007.

Image19. listopada 2007 roku w auli szkolnej zebrali się trzecioklasiści wraz z wychowawcami (tydzień wcześniej uczniowie klas pierwszych i drugich) aby uczestniczyć w nietypowej lekcji wychowawczej. Pogadankę przeprowadził z nami mł. asp. Sławomir Jagła – specjalista ds. Prewencji Kryminalnej i Nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. Spotkanie to odbyło się w ramach Tygodnia Profilaktyki, odbywającego się w naszej szkole – w tym roku pod hasłem Jestem sobą. Dziękuję. Nie piję, nie palę, nie biorę!

Tematem przewodnim spotkania było uświadomienie młodzieży jakie zagrożenia niosą ze sobą narkotyki. Wyjaśnione nam zostały podstawowe pojęcia bezpośrednio związane z problemem narkomanii, przedstawione artykuły Kodeksu Karnego i konsekwencje prawne związane z jego nieprzestrzeganiem.

Chyba nikt z nas nie zdawał sobie sprawy z tego jak narkotyki mogą zawładnąć ciałem i umysłem człowieka. Uświadomił nam to obrazowo ciekawy pokaz slajdów oraz film pt. Narkotyki w ciele człowieka.

Mamy nadzieję, że czas nam poświęcony nie zostanie zlekceważony, a nowo nabyte wiadomości na długo pozostaną w naszej pamięci, by móc się zastanowić przed sięgnięciem po jakąkolwiek używkę.

Natalia Sołtysiak
i Marta Różycka