PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Święto Nauk Humanistycznych w czarnkowskim gimnazjum
Start arrow Archiwum 2007/08 arrow Święto Nauk Humanistycznych w czarnkowskim gimnazjum
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Impreza szkolna 24
Kategoria: ,,Podkówki 2012'' (19.04.2012r.)
Impreza 183
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (14.01.2014r.)
Nasze zmagania 18
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (15.11.2008r.)
Realizowane projekty
Święto Nauk Humanistycznych w czarnkowskim gimnazjum Drukuj Email
Redaktor: Sylwia Sowińska   
25.12.2007.
Image13 grudnia 2007 roku czarnkowscy gimnazjaliści przenieśli się na jeden dzień do starożytnej Grecji, co prawda nie dosłownie, ale poprzez realizację różnorodnych zadań opracowanych z okazji Święta Nauk Humanistycznych, które już kolejny raz zostało zorganizowane w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie.
Tym razem przedmiotem wiodącym była historia, a główne hasło szkolnej imprezy: “W starożytnym świecie Greków” zapraszało uczniów na spotkanie z bogami, boginiami, herosami i bohaterami mitologicznymi.
W tym dniu zamiast tradycyjnych lekcji nauczyciele przedmiotów humanistycznych pod kierunkiem pani E. Rychlewskiej przygotowali
atrakcyjne zadania mające na celu utrwalenie i wzbogacenie wiedzy na temat osiągnięć starożytnych Greków, a jednocześnie zapewnienie udanej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wśród zadań najciekawsze okazało się zaprojektowanie, wykonanie i prezentacja strojów dla mieszkańców słonecznego państwa. Wyzwaniem dla uczniów wykazujących się talentem plastycznym było wykonanie plakatu przedstawiającego maskę starożytnego aktora, zaś umiejętności muzyczno-wokalnych wymagało ułożenie i wykonanie piosenki o treści związanej z głównym hasłem dnia.
Ale to jeszcze nie wszystko! Podczas święta nie mogło zabraknąć konkurencji sportowych, bo przecież to właśnie słoneczna Hellada jest kolebką olimpiady. Tak więc nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili emocjonujące zmagania sportowe.
Po wykonaniu zadań przez wszystkie klasy uczniowie pod opieką wychowawców zgromadzili się w hali, gdzie nastąpiła część finałowa święta, która obfitowała w kolejne atrakcje. Były to między innymi: inscenizacja pt. “Z bogami i boginiami”, piosenki Eleni w wykonaniu najbardziej rozśpiewanych gimnazjalistek, taniec “Zorba” i starożytna moda grecka.
Czas szybko mijał w wesołej i gwarnej atmosferze. Na zakończenie święta
( jak to zazwyczaj w naszym gimnazjum bywa ) zostały rozdane nagrody tym klasom, które zgromadziły najwięcej punktów za wykonanie poszczególnych zadań. Dyplomami i nagrodami pieniężnymi uhonorowano w sumie 11 klas, I miejsce zajęła I a, natomiast wszystkie klasy otrzymały podziękowanie i gratulacje za zaangażowanie oraz twórcze pomysły.

Galeria zdjęć!!!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright