PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Święto Nauk Humanistycznych w czarnkowskim gimnazjum
Start arrow Archiwum 2007/08 arrow Święto Nauk Humanistycznych w czarnkowskim gimnazjum

Impreza szkolna 24
Kategoria: ,,Podkówki 2012'' (19.04.2012r.)
Impreza 183
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (14.01.2014r.)
Nasze zmagania 18
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (15.11.2008r.)
Święto Nauk Humanistycznych w czarnkowskim gimnazjum Drukuj Email
Redaktor: Sylwia Sowińska
25.12.2007.
Image13 grudnia 2007 roku czarnkowscy gimnazjaliści przenieśli się na jeden dzień do starożytnej Grecji, co prawda nie dosłownie, ale poprzez realizację różnorodnych zadań opracowanych z okazji Święta Nauk Humanistycznych, które już kolejny raz zostało zorganizowane w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie.
Tym razem przedmiotem wiodącym była historia, a główne hasło szkolnej imprezy: “W starożytnym świecie Greków” zapraszało uczniów na spotkanie z bogami, boginiami, herosami i bohaterami mitologicznymi.
W tym dniu zamiast tradycyjnych lekcji nauczyciele przedmiotów humanistycznych pod kierunkiem pani E. Rychlewskiej przygotowali
atrakcyjne zadania mające na celu utrwalenie i wzbogacenie wiedzy na temat osiągnięć starożytnych Greków, a jednocześnie zapewnienie udanej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wśród zadań najciekawsze okazało się zaprojektowanie, wykonanie i prezentacja strojów dla mieszkańców słonecznego państwa. Wyzwaniem dla uczniów wykazujących się talentem plastycznym było wykonanie plakatu przedstawiającego maskę starożytnego aktora, zaś umiejętności muzyczno-wokalnych wymagało ułożenie i wykonanie piosenki o treści związanej z głównym hasłem dnia.
Ale to jeszcze nie wszystko! Podczas święta nie mogło zabraknąć konkurencji sportowych, bo przecież to właśnie słoneczna Hellada jest kolebką olimpiady. Tak więc nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili emocjonujące zmagania sportowe.
Po wykonaniu zadań przez wszystkie klasy uczniowie pod opieką wychowawców zgromadzili się w hali, gdzie nastąpiła część finałowa święta, która obfitowała w kolejne atrakcje. Były to między innymi: inscenizacja pt. “Z bogami i boginiami”, piosenki Eleni w wykonaniu najbardziej rozśpiewanych gimnazjalistek, taniec “Zorba” i starożytna moda grecka.
Czas szybko mijał w wesołej i gwarnej atmosferze. Na zakończenie święta
( jak to zazwyczaj w naszym gimnazjum bywa ) zostały rozdane nagrody tym klasom, które zgromadziły najwięcej punktów za wykonanie poszczególnych zadań. Dyplomami i nagrodami pieniężnymi uhonorowano w sumie 11 klas, I miejsce zajęła I a, natomiast wszystkie klasy otrzymały podziękowanie i gratulacje za zaangażowanie oraz twórcze pomysły.

Galeria zdjęć!!!