PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Warsztaty matematyczno-przyrodnicze.
Start arrow Archiwum 2007/08 arrow Warsztaty matematyczno-przyrodnicze.

Wreczenie Podkowek 17
Kategoria: Wręczenie Podkówek
Impreza 146
Kategoria: Uroczyste wręczenie ,,Podkówek" uczniom klas trzecich (10.04.2014r.)
Bal Gimnazjalisty 10
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (29.05.2009r.)
Warsztaty matematyczno-przyrodnicze. Drukuj Email
Redaktor: Renata Barnaś
29.02.2008.
Image         Po południu 26 lutego aulę Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie odwiedzili uczniowie, których zaciekawiła tegoroczna oferta warsztatów matematyczno - przyrodniczych. Impreza ta ma charakter otwarty i odbyła się w szkole już po raz trzeci. Tym razem młodzież mogła obserwować pokaz doświadczeń prezentowanych w ramach szkolnego konkursu na eksperyment chemiczny, którego efekty oceniali nauczyciele Maciej Mituta i Jacek Pietraszak. Przy kolejnym stanowisku uczestnicy mogli przygotować i obejrzeć preparaty pod mikroskopem. Tu cennych wskazówek udzielała pani Wiesława Siemińska. Do udziału w grach dydaktycznych o charakterze interdyscyplinarnym zapraszały uczniów panie Ewa Wenz i Agata Mazurek.

Liczna grupa uczniów zgromadziła się wokół stołu, przy którym wykonywane były papierowe bryły i pudełka. Swoimi umiejętnościami w tej dziedzinie dzieliły się z uczniami panie Bożena Zembik i Jolanta Łukaszewska. Tradycją warsztatów jest wykonywanie makiet z masy solnej. W tym roku utrwalony został kolejny „kawałek Czarnkowa” – port i most na Noteci. Prace przebiegały pod kierunkiem Anny Jahnz i Renaty Barnaś. W bogatej i różnorodnej ofercie warsztatów każdy uczestnik mógł znaleźć dla siebie coś interesującego i w przyjemny sposób wzbogacić swoje umiejętności z dziedzin uznawanych powszechnie za trudne.

Zdjęcia z warsztatów!!!