PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Festiwal Piosenki Ekologicznej

Fototeka 5
Kategoria: Egzamin gimnazjalny (23-25.04.2013r.)
Rajd 48
Kategoria: Rajd gimnazjalisty (24.09.2014r.)
Odzyskanie niepodleglosci 08 2
Kategoria: Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości (12.11.08r.)
Festiwal Piosenki Ekologicznej Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Zajda
21.04.2008.
ImageNa całym świecie w organizację Dnia Ziemi włączają się tysiące organizacji społecznych, mediów, samorządów oraz przedstawicieli biznesu. W roku 2008 Dzień Ziemi świętuje już ponad 200 mln osób w przeszło 140 krajach!
„Między ustami, a brzegiem Noteci” to hasło V Powiatowego Festiwalu Piosenki Ekologicznej, który odbył się 21 kwietnia w auli czarnkowskiego gimnazjum.
Patronat  nad festiwalem objęło Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Czarnków. W festiwalu wzięło udział 5 solistów i 6 zespołów z gimnazjów z naszego powiatu. Nikt z biorących udział w konkursie nie wyszedł z pustymi rękami, bowiem specjaliści od ochrony środowiska ufundowali dla wszystkich piękne książki.
Dzięki uprzejmości OSM w Czarnkowie i Jadłodajni pani Doroty Kałużyńskiej wszyscy mogli posilić się pysznymi jogurtami i chruścikami. Jurorzy w składzie: Alicja Szuta – główny specjalista ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miasta Wioletta Szukajło – główny specjalista w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym Andrzej Kopaczewski – muzyk grający w Polsce i poza jej granicami Ryszard Bryk – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 1,  miało sporo pracy z wyłonieniem lidera. Po burzliwych obradach postanowili przyznać następujące lokaty.
W kategorii soliści Anna Chojan z Krzyża pod kierunkiem pana Piotra Heyera wyśpiewała sobie I miejsce,  II miejsce: Katarzyna Wiza z Romanowa Dolnego, III miejsce ex aequo  Kamila Klaczyńska i Angelika Sober obie z Czarnkowskiego Gimnazjum. Na wyróżnienie zasłużyła Hanna Krawczyk z Młynkowa.
W kategorii zespoły:  I miejsce zajął tercet z Krzyża, II miejsce: kwartet z Czarnkowa (Paulina, Beata, Kinga, Joasia),  III miejsce: duet z Białej, a wyróżniono kwartet z Czarnkowa (Kasia, Joasia, Marta, Agnieszka).  Pozostałych uczestników komisja postanowiła nagrodzić dyplomami za uczestnictwo i książką o tematyce ekologicznej.
Już dziś wszystkich uzdolnionych muzycznie poliglotów zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Niemieckiej, który odbędzie się 6 czerwca również w czarnkowskim gimnazjum.

Małgorzata Zajda – organizator festiwalu