PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Festiwal Piosenki Ekologicznej
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Fototeka 5
Kategoria: Egzamin gimnazjalny (23-25.04.2013r.)
Rajd 48
Kategoria: Rajd gimnazjalisty (24.09.2014r.)
Odzyskanie niepodleglosci 08 2
Kategoria: Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości (12.11.08r.)
Realizowane projekty
Festiwal Piosenki Ekologicznej Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Zajda   
21.04.2008.
ImageNa całym świecie w organizację Dnia Ziemi włączają się tysiące organizacji społecznych, mediów, samorządów oraz przedstawicieli biznesu. W roku 2008 Dzień Ziemi świętuje już ponad 200 mln osób w przeszło 140 krajach!
„Między ustami, a brzegiem Noteci” to hasło V Powiatowego Festiwalu Piosenki Ekologicznej, który odbył się 21 kwietnia w auli czarnkowskiego gimnazjum.  
Patronat  nad festiwalem objęło Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Czarnków. W festiwalu wzięło udział 5 solistów i 6 zespołów z gimnazjów z naszego powiatu. Nikt z biorących udział w konkursie nie wyszedł z pustymi rękami, bowiem specjaliści od ochrony środowiska ufundowali dla wszystkich piękne książki.
Dzięki uprzejmości OSM w Czarnkowie i Jadłodajni pani Doroty Kałużyńskiej wszyscy mogli posilić się pysznymi jogurtami i chruścikami. Jurorzy w składzie: Alicja Szuta – główny specjalista ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miasta Wioletta Szukajło – główny specjalista w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym Andrzej Kopaczewski – muzyk grający w Polsce i poza jej granicami Ryszard Bryk – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 1,  miało sporo pracy z wyłonieniem lidera. Po burzliwych obradach postanowili przyznać następujące lokaty.
W kategorii soliści Anna Chojan z Krzyża pod kierunkiem pana Piotra Heyera wyśpiewała sobie I miejsce,  II miejsce: Katarzyna Wiza z Romanowa Dolnego, III miejsce ex aequo  Kamila Klaczyńska i Angelika Sober obie z Czarnkowskiego Gimnazjum. Na wyróżnienie zasłużyła Hanna Krawczyk z Młynkowa.
W kategorii zespoły:  I miejsce zajął tercet z Krzyża, II miejsce: kwartet z Czarnkowa (Paulina, Beata, Kinga, Joasia),  III miejsce: duet z Białej, a wyróżniono kwartet z Czarnkowa (Kasia, Joasia, Marta, Agnieszka).  Pozostałych uczestników komisja postanowiła nagrodzić dyplomami za uczestnictwo i książką o tematyce ekologicznej.
Już dziś wszystkich uzdolnionych muzycznie poliglotów zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Niemieckiej, który odbędzie się 6 czerwca również w czarnkowskim gimnazjum.

Małgorzata Zajda – organizator festiwalu

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright