PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Sprawozdanie z wycieczki do Kotliny Jeleniogórskiej
Start arrow Archiwum 2008/09 arrow Sprawozdanie z wycieczki do Kotliny Jeleniogórskiej
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Rajd 182
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty (26.09.2012r.)
Apel 56
Kategoria: Dzień Edukacji Narodowej (13.10.2010r.)
Impreza szkolna 88
Kategoria: Szkolne Święto Nauk Matematyczno-Przyrodniczych (28.04.2016r.)
Realizowane projekty
Sprawozdanie z wycieczki do Kotliny Jeleniogórskiej Drukuj Email
Redaktor: Justyna Ewald, klasa 1a   
25.05.2009.

     W dniach od 13 do 15 maja klasy Ia, Ie, If oraz kilka osób z klasy Id były na wycieczce krajoznawczej w Kotlinie Jeleniogórskiej.
Zbiórka zorganizowana była na godzinę 5:45 przed Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie, wyjazd był planowany o godzinie 6 rano.

     Pierwszego dnia po ok. 6 godzinach jazdy dojechaliśmy do Szklarskiej Poręby. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum Minerałów, następnie leśną drogą przejechaliśmy pod wodospad Szklarki. Po kilkunastu minutach ruszyliśmy w dalszą podróż do zamku Chojnik położonego na górze o tej samej nazwie. Zmęczeni, ale pełni wrażeń przejechaliśmy do miejsca zakwaterowania w Sosnówce.
     Drugi dzień rozpoczął się od przejazdu do Karpacza. Zwiedzanie świątyni Wang, potem udaliśmy się w góry. Trudnym szlakiem przeszliśmy do skały zwanej Słonecznikiem, krawędzią Wielkiego Kotła przeszliśmy do Strzechy Akademickiej później zeszliśmy do drugiego na szlaku schroniska Samotnia, które nie było już tak okazałe jak pierwsze. Po odpoczynku wracaliśmy do Karpacza starym torem saneczkowym. Po dniu pełnym atrakcji wróciliśmy do naszego ośrodka gdzie przygotowane było ognisko.
     Trzeci i zarazem ostatni dzień naszej wycieczki. Po zjedzeniu pysznego śniadania przejechaliśmy w Rudawy Janowickie. Zaczęliśmy wędrówkę po tak zwanych „piersiach Kunegundy” czyli dwóch górach leżących blisko siebie. Droga była bardzo stroma i wymagająca. Po wejściu na obydwa szczyty gór zeszliśmy do schroniska Szwajcarka gdzie odpoczęliśmy. Ok. godziny 16 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Czarnkowa. Po pewnym czasie zatrzymaliśmy się na posiłek. Do domu dojechaliśmy tak jak planowaliśmy, czyli ok. godziny 22.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright