PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Zwycięstwo naszych dziewczyn w ,,Potyczkach mitologicznych"
Start arrow Archiwum 2009/10 arrow Zwycięstwo naszych dziewczyn w ,,Potyczkach mitologicznych"

Impreza 22
Kategoria: Uroczyste wręczenie ,,Podkówek" uczniom klas trzecich (10.04.2014r.)
Impreza szkolna 250
Kategoria: ,,Podkówki" (07.04.2016r.)
Nasze zmagania 36
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (15.11.2008r.)
Zwycięstwo naszych dziewczyn w ,,Potyczkach mitologicznych" Drukuj Email
Redaktor: mgr Sylwia Sowińska
07.03.2010.

19 lutego 2010r. reprezentacja naszego gimnazjum (w składzie: Marta Szwedek z kl. II c, Jagoda Magdziarz z kl. II g i Monika Jacek z kl. I a) pod opieką pani Sylwii Sowińskiej wzięła udział w konkursie wiedzy o mitologii pod tytułem „Potyczki mitologiczne”.

Konkurs zorganizowany prze Zespół Szkół w Białej przebiegał w dwóch etapach.

W pierwszym, polegającym na indywidualnym rozwiązywaniu testu sprawdzającego wiedzę o bogach, herosach i innych postaciach mitologicznych, wzięło udział 30 uczniów z dziesięciu gimnazjów z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się reprezentanci trzech szkół, którzy zdobyli najwięcej punktów. W tej grupie znalazły się także nasze dziewczyny, uzyskując największą liczbę punktów. W finale gimnazjaliści pracowali zespołowo, rozwiązując m.in. mitologiczne rebusy, tłumaczyli też znaczenie związków frazeologicznych oraz interpretowali utwory literackie i dzieła plastyczne nawiązujące do mitologii. I ponownie nasze dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą i błyskotliwością, więc dla nikogo nie było zaskoczeniem to, że Publiczne Gimnazjum w Czarnkowie zajęło I miejsce! Na drugim miejscu uplasowali się gimnazjaliści z Młynkowa, a trzecie miejsce przypadło uczniom z gimnazjum w Białej.

Podczas wręczenia nagród i dyplomów dziewczęta z naszej szkoły zobowiązały się, że powtórzą ten wynik w przyszłorocznym konkursie.