PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - ,,Drzwi otwarte" w ZSL w Goraju

Zakonczenie klas 1i2 38
Kategoria: Zakończenie roku szolnego 2006/07 klas I i II
Wycieczka szkolna 35
Kategoria: Spotkanie uczniów z Czarnkowa i Rehny (7-12.06.2010r.)
Zakonczenie roku szkolnego 3
Kategoria: Pożegnanie uczniów klas trzecich (19.06.2009r.)
,,Drzwi otwarte" w ZSL w Goraju Drukuj Email
Redaktor: Koło Dziennikarskie/Marta Grębka
25.03.2010.

19.03.2010 odbyły się po raz kolejny w Zespole Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju „drzwi otwarte”, w których udział wzięło ponad trzydziestu uczniów naszego gimnazjum. Grupa gimnazjalistów o godz. 8:30 wraz z opiekunami panią Beatą Cybel i panią pedagog-Marią Stachowiak wyjechali autobusem spod szkoły. Po przyjeździe zostaliśmy zaproszeni do sali widowiskowej znajdującej się w starej Masztelarnii, gdzie przywitał zgromadzonych Dyrektor ZSL – Pan Albert Tabaka.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

O godzinie 9:00 rozpoczęło się uroczyste otwarcie i powitanie gości. Oprócz naszego gimnazjum przyjechali także uczniowie z Romanowa Dolnego, Kuźnicy Czarnkowskiej, Gębic i Lubasza. Wysłuchaliśmy kilkuminutowego koncertu sygnalistów myśliwskich, dyrektor zapoznał nas z planem dnia,  podzielił na grupy i poprosił o wystąpienie uczniów, którzy przystąpić mieli do konusów. Podczas gdy jedni głowili się nad zadaniami konkursowymi inni zwiedzali szkołę i internat. Mieliśmy okazję zobaczyć i nauczyć się mierzenia wysokich drzew, a także określania ich wieku. Pani Ewa Wróbel wraz z opiekunami medycznymi, z ratownictwa medycznego w Poznaniu, nauczyła nas jak zachować się i udzielić pierwszej pomocy w lesie. Obejrzeliśmy pokaz sprzętu leśnego firmy Husqvarna, pokaz umiejętności posługiwania się urządzeniami wykorzystywanymi do prac leśnych w wykonaniu uczniów.

Po zakończeniu zwiedzania i posiłku przy ognisku, odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie nagród uczniom, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach. Wyprawa zakończyła się około godz. 13:00. Wszyscy wycieczkowicze byli zadowoleni z pobytu w Goraju. Mieliśmy możliwość miłego spędzenia czasu, zawiązania nowych znajomości oraz zwiedzenia szkoły, która wywarła na nas pozytywne wrażenie. Ciekawe tylko ilu uczniów skorzysta z możliwości nauki w Zespole Szkół Leśnych w Goraju?