PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Współpraca międzynarodowa rozwija się doskonale
Start arrow Archiwum 2009/10 arrow Współpraca międzynarodowa rozwija się doskonale

Dyskoteka szkolna 3
Kategoria: Dyskoteka szkolna (07.10.2010r.)
Wycieczka klasowa 7
Kategoria: Wycieczka klasowa (29.10.2009r.)
Bal 42
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Współpraca międzynarodowa rozwija się doskonale Drukuj Email
Redaktor: mgr Margerita Szymczak
27.04.2010.
Image     9 kwietnia był szczególnym dniem dla naszego gimnazjum. W tym dniu gościliśmy w szkole 17 nauczycieli ze szkoły niemieckiej w Rehna. Goście przybyli do Czarnkowa już w dniu poprzednim. Pierwszy dzień pobytu to głównie wizyta w szkole. Nauczyciele niemieccy hospitowali lekcje języka niemieckiego, matematyki, muzyki, chemii i wychowania fizycznego. Następnie grupa niemiecka miała możliwość zwiedzenia szkoły, obejrzenia sal lekcyjnych, pomocy naukowych, biblioteki, świetlicy oraz sauny, siłowni i hali sportowej. W auli szkolnej odbyło się spotkanie z dyrekcją szkoły i nauczycielami.

Podczas tego spotkania pan K. Majewski przedstawił gościom działanie dziennika elektronicznego. Po spotkaniu odbył się bardzo emocjonujący mecz w piłkę siatkową między nauczycielami z Niemiec i Polski. Wieczorem, przy wspólnym grillu dyskutowano o sprawach szkolnych i sytuacji w oświacie polskiej i niemieckiej. W kolejny dzień odbyła się wycieczka do stolicy Wielkopolski. W Poznaniu grupa polsko-niemiecka zwiedziła  Stare Miasto z Ratuszem, Wzgórze Przemysła, dzielnicę sportowo-rekreacyjną Malta oraz budynek Kompanii Piwowarskiej. Podczas spotkania rozmawiano na temat przyszłych, wspólnych projektów międzynarodowych. Mamy nadzieję, że nasi goście z miłymi wspomnieniami wrócili do Rehny.