PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Podkówki na szczęście

Talizman na szczescie 125
Kategoria: Wręczenie ,,podkówek" (20.04.2010r.)
Impreza szkolna 41
Kategoria: ,,Podkówki 2012'' (19.04.2012r.)
Wycieczka klasy 1a i f 107
Kategoria: Wycieczka klasy 1a i 1f (13-15.05.2009r.)
Podkówki na szczęście Drukuj Email
Redaktor: mgr Sylwia Sowińska
11.05.2010.
Image

W tradycję Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie wpisała się już uroczystość wręczenia podkówek uczniom klas trzecich i chyba nikt z trzecioklasistów nie wyobraża sobie egzaminów gimnazjalnych bez tego talizmanu.

Image

Zatem zgodnie z tradycją 20 kwietnia 2010r. w auli czarnkowskiego gimnazjum odbyło się uroczyste wręczenie podkówek szczęścia uczniom klas trzecich, którzy 27 kwietnia przystąpili do egzaminów zewnętrznych kończących edukację w gimnazjum. W tym dniu odświętnie udekorowana aula gościła 143 trzecioklasistów ubranych w galowe stroje. To oni, przeżywając podekscytowanie, a jednocześnie niepewność, wysłuchali przemówienia dyrektora – pana Grzegorza Staniszewskiego. Potem odebrali z rąk swoich wychowawców srebrne podkówki – symbol szczęścia, które na egzaminie jest równie ważne jak wiedza i umiejętności zdobyte podczas trzyletniej nauki w gimnazjum.

Image

Aby nadać tej uroczystości wyjątkowy charakter, uczniowie klas II b i II g pod okiem nauczycieli: E. Wenz, S. Sowińskiej i R. Woźniakowskiego przygotowali utwory grane na pianinie i na trąbce oraz wyszukane sentencje na temat szczęścia. Natomiast na zakończenie wszyscy usłyszeli refleksyjną piosenkę, która została dołączona do życzeń dla trzecioklasistów.