PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Niezapomniana wycieczka

Wycieczka 80
Kategoria: Wycieczka do Warszawy (19-21.05.2014r.)
Wycieczka Wroclaw 28
Kategoria: Wycieczka do Wrocławia
Impreza 43
Kategoria: Uroczyste wręczenie ,,Podkówek" uczniom klas trzecich (10.04.2014r.)
Niezapomniana wycieczka Drukuj Email
Redaktor: Patrycja Taraskiewicz, kl. 3c
25.05.2010.

Image     W dniach od 11-14.05.2010 odbyła się wycieczka do Zakopanego i Częstochowy. Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie pod opieką pani Izabeli Mikuczewskiej i pana Krzysztofa Majewskiego spędzili cztery dni  poza Czarnkowem.

Wyruszyliśmy spod szkoły ok. 5.25. Podróż była długa i męcząca. 12 godzin siedzenia w autobusie to jednak dla nastolatków trochę za dużo. Pomimo tego nie straciliśmy zapału do  zwiedzania  Zakopanego. Zakwaterowaliśmy się  w Domu Wypoczynkowym „Chałubiński” i wybraliśmy się do Aqua Park-u na 2 - godzinne wodne szaleństwo. Niektórzy z nas zrezygnowali z owej atrakcji i w zamian odwiedzili kręgielnię. Zwiedzanie Willi „Atma”, a potem   wędrówka na Halę Gąsienicową i Czarny Staw. Przebyliśmy długą  migrację  po górach. Osoby o mniejszej kondycji z pewnością  na długo zapamiętają te wyprawy. Widzieliśmy przepiękną  Dolinę Pięciu Stawów i Dolinę Roztoki. Dla tych widoków warto było się namęczyć.  Pobyt w centrum, na Krupówkach, umożliwił zakup wielu wspaniałych pamiątek. Niektórzy odwiedzili pocztę i wysłali pozdrowienia.  Wycieczkowiczów nie ominął też zjazd wyciągiem krzesełkowym z Gubałówki, co było dla osób z lękiem wysokości wyzwaniem. Na sam koniec zobaczyliśmy Krokwie - skocznie.  Podczas drogi powrotnej  wychowankowie odwiedzili Jasną Górę w Częstochowie. Do Czarnkowa wszyscy dojechali szczęśliwie ok. godziny 23.00.

Podróż była udana, ale stanowczo za krótka. Widoki w tamtych okolicach są przepiękne. Każdemu polecam odwiedzenie ów regionów.