PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - INEA AZS POZNAŃ na zgrupowaniu kondycyjnym w Czarnkowie
Start arrow Archiwum 2007/08 arrow INEA AZS POZNAŃ na zgrupowaniu kondycyjnym w Czarnkowie

Fototeka 11
Kategoria: Uczniowie klas I (2012/2013)
Impreza szkolna 8
Kategoria: ,,Podkówki 2012'' (19.04.2012r.)
Wycieczka klasy 1a i f 66
Kategoria: Wycieczka klasy 1a i 1f (13-15.05.2009r.)
INEA AZS POZNAŃ na zgrupowaniu kondycyjnym w Czarnkowie Drukuj Email
Redaktor: Administrator
10.08.2007.
ImageW dniach 14-20 sierpnia 2007 w hali sportowej przy czarnkowskim gimnazjum na zgrupowaniu kondycyjnym będzie przebywała piąta drużyna minionego sezonu ekstraklasy piłki koszykowej kobiet INEA AZS Poznań. INEA AZS POZNAŃ na zgrupowaniu kondycyjnym w Czarnkowie

Menedżer INEA AZS Poznań Tomasz Zarzycki informuje :
„ Sekcja Koszykówki INEA AZS Poznań 10.07.2007 podpisała kontrakt z
Beatą Krupską Tyszkiewicz. Umowa obowiązywać będzie przez jeden sezon
2007/2008. Baeta Krupska Tyszkiewicz to wielokrotna reprezentantka kraju i medalistka
Mistrzostw Polski ”.

"Cieszę się bardzo, że mogłam podpisać kontrakt z klubem z Poznania, tutaj
się czuje najlepiej. Poznań to piękne miasto, mam nadzieje, że uda się nam w
tym sezonie walczyć o medal" - stwierdziła zawodniczka przy podpisaniu
umowy ”.

INEA AZS Poznań pozyskała także zawodniczkę KK AZS Jelenia Góra – Małgorzatę Myćkę. Jest to zawodniczka grający na pozycji rzucającej. Cały czas trwają jeszcze rozmowy odnośnie pozyskania dwóch zawodniczek – młodzieżowych reprezentantek kraju: Agnieszki Skobel oraz Dominiki Nawrotek. Jeśli te plany by się udały, przed „akademiczkami” kierownictwo klubu postawi cel walki o medale Mistrzostw Polski.
„ My zawsze chcemy walczyć o jak najwyższe miejsce. W zeszłym sezonie też zapowiadaliśmy, iż chcemy wywalczyć minimum 3 miejsce i chociaż nikt w to nie wierzył zespół był tego bardzo bliski. W tej chwili po uzupełnieniu składu, nie pozostaje nam nic innego jak właśnie taki cel postawić ” – mówi menedżer INEA AZS Poznań.
Najnowsza wiadomość to, że INEA AZS Poznań w sezonie 2007/2008 zagra w nowo utworzonej Centralnej Lidze Europejskiej / Central Europe Women Leaque /. Już 07 sierpnia 2007 roku poznańskie koszykarki poznają swoje rywalki, ponieważ w Pradze odbędzie się losowanie grup.

"Zgłosiliśmy się do Ligi ponieważ chcemy nasz zespół wypromować również na arenie europejskiej. Będzie to również wspaniała okazja aby w rozgrywkach tych mogły pokazać się młode zawodniczki i zebrać cenne doświadczenia, które będą później procentowały w lidze" - mówi menedżer INEA AZS Łukasz Zarzycki.
Poniżej trochę informacji o systemie rozgrywania Central Europe Women Leaque :

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich krajów, które są zainteresowane grą w powstających rozgrywkach. Organizacja tego typu ligi jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klubów możliwością rozgrywania spotkań z nowymi rywalami z jednej strony oraz możliwością minimalizacji kosztów startu i udziału w międzynarodowych rozgrywkach. W rozgrywkach udział weźmie 16 zespołów: 6 drużyn z Czech, 5 ze Słowacji, 3 z Austrii oraz 2 zespoły z Polski. W pierwszym etapie drużyny zostaną podzielone na 4 grupy po 4 zespoły i w dniach 12 - 14 października 2007 odbędą się turnieje kwalifikacyjne do sezonu zasadniczego CEWL. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do rundy zasadniczej, gdzie zespoły będą rywalizować w dwóch grupach po cztery zespoły - systemem ligowym. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do Final Four (26/27.01.2008), który zostanie rozegrany u jednego z uczestników.

Na OTWARTY TRENING zespołu INEA AZS Poznań zapraszamy wszystkich sympatyków piłki koszykowej do czarnkowskiej hali 17 sierpnia 2007 w piątek w godzinach 16-18. Po zakończonym treningu można będzie wejść na płytę pozbierać autografy, zrobić pamiątkowe zdjęcia, przeprowadzić wywiady z trenerami oraz zawodniczkami.
Będzie można na żywo porozmawiać z reprezentantkami Polski : Natalią Mrozińską, Joanną Jarkowską, Moniką Siborą, oraz najbardziej znaną polską koszykarką, wielokrotną kapitan reprezentacji Polski Beatą Krupską- Tyszkiewicz.
Możliwy jest również krótki mecz pomiędzy drużynami złożonymi z zawodniczek INEA AZS Poznań oraz naszych czarnkowskich zawodniczek i ZAWODNIKÓW. Liczymy na zawodników Ligi Piłki Koszykowej OSiR.

Pierwszy mecz w sezonie 2007/2008 akademiczki rozegrają 16 października 2007 roku (wtorek) o godzinie 18.00 w Arenie z wicemistrzyniami Polski Lotosem Gdynia i będzie to zapewne jak zapowiadają organizatorzy wielkie święto żeńskiej koszykówki w Poznaniu.
Na ten mecz gimnazjaliści z Czarnkowa już dzisiaj zostali zaproszeni przez menedżera klubu który mówi : „ Będzie nam niezmiernie miło gościć na meczu np. autokar kibiców, gimnazjalistów z Czarnkowa. My przygotujemy specjalny sektor dla Państwa oraz oczywiście wstęp dla całej grupy będzie wolny!

Nauczyciele wychowania fizycznego czarnkowskiego gimnazjum mówią : dziękujemy, na pewno przyjedziemy.

Więcej informacji o zespole na stronie : www.azs.poznan.pl
Menedżer zespołu – Łukasz Zarzycki kom : 600-091-328