PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Twórczość z kosza

Koncert 7
Kategoria: Koncert ,,Dzieci Rodzicom'' (26.01.2012r.)
Impreza 136
Kategoria: Uroczyste wręczenie ,,Podkówek" uczniom klas trzecich (10.04.2014r.)
Koncert 116
Kategoria: I Czarnkowski Koncert Noworoczny (04.01.2015r.)
Twórczość z kosza Drukuj Email
Redaktor: mgr inż. Wiesława Siemińska
27.08.2010.

Image     W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ogólnopolskim dla młodzieży gimnazjalnej - „Twórczość z kosza”. Organizatorem konkursu było  Ministerstwo Środowiska.  Zadaniem uczestników było nakręcenie 5-15 minutowego filmu edukacyjnego lub wykonanie komiksu związanego z tematyką segregacji odpadów oraz zapobiegania powstawaniu odpadów.

OBEJRZYJ NAGRODZONY KOMIKS NASZYCH UCZENNIC - do pobrania

Pięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły w składzie: Adrianna Kawka, Paulina Witkowska, Natalia Remer, Milena Zawadzka i Paulina Ogrodnik – uczennice klasy III f- pod nadzorem opiekuna szkolnego wykonały komiks pt : „Ekologia na co dzień” Praca ta została uznana przez komisję konkursową za najlepszą i zajęła I miejsce. Otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystą galę do Warszawy.

21. czerwca 2010 r. w warszawskiej Kinotece Multiplex odbyła się  gala wręczenia nagród w dwóch konkursach Ministerstwa Środowiska „Twórczość z kosza” i „Wesołe śmieci”.

Ekologiczne rzeźby, komiksy i filmy przygotowało około 25 tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski. Z autorami najlepszych prac konkursowych  spotkał się Bernard Błaszczyk, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, który wręczył laureatom i wyróżnionym nagrody. Uroczystą galę,  poprowadził Conrado Moreno

Do konkursu „Twórczość z kosza”, zorganizowanego dla młodzieży gimnazjalnej, zgłoszono ponad 300 prac. Wśród tych prac praca naszych gimnazjalistek okazała się najciekawsza.

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe:
cyfrowy aparat fotograficzny,  iPhone, lornetka,  pendrive (8 GB)

Szkoła otrzymała:
laptop, kamerę,  rzutnik.