PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Był taki dzień...

Wystawa 42
Kategoria: ,,Co piszczy w trawie..." (06.03.2014r.)
Rajd 33
Kategoria: Rajd gimnazjalisty (24.09.2014r.)
Rajd Gimnazjalisty0809 33
Kategoria: X Rajd Gimnazjalisty
Był taki dzień... Drukuj Email
Redaktor: Koło teatralne ,,Maskarada"
05.04.2011.

Image

Dzień Kobiet to jedno z najmłodszych świąt na świecie. Jest to dzień upamiętniający strajk kobiet w fabryce produkującej odzież w 1908r. Właściciel zamknął kobiety w fabryce, w której wybuchł pożar i zginęło w nim 126 pracownic.

W naszej szkole obchodzimy ten dzień co roku w sposób różnorodny. W tym roku przedstawienie rozpoczęło się od piosenki w wykonaniu Klaudii Pawłowskiej Być Kobietą.  Następnie przedstawiliśmy Wam różnego  rodzaju typy kobiet, począwszy od „Słodkiej Idiotki”, a skończywszy na ponętnym „Wampie”.  Prezentacji dokonał, wcielony w Profesora Housa, Dawid Szlemp wraz z Pomocnikiem Wojtkiem Ślusarskim.  Publiczność reagowała śmiechem zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W przedstawionych typach kobiet każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Lubisz, gdy w domu jest porządek i zawsze czeka na Ciebie ciepły obiad? „Kura Domowa” to kobieta dla Ciebie. W tej roli znakomicie odnalazła się Weronika Frankowska. Jeżeli wybierzesz „Herod Babę” ( w tej roli Izabela Wyrwa), zapomnij o nocnych wypadach z kolegami, natomiast jeżeli lubisz pooglądać mecze, a nie zależy Ci na wyglądzie małżonki to świetnie dogadasz się z „Świetnym Kumplem”, w tej roli Marta Sroka. Pragniesz być oparciem dla kobiety to ideałem dla Ciebie będzie kobieta „Bluszcz” (Justyna Ewald). To tylko kilka przykładów z szerokiej gamy kobiecych osobowości. Na koniec prezentacji Profesor wraz z Pomocnikiem wybrali spośród publiczności „Prawdziwą Kobietę”, którą okazała się Pani Eliza Rychlewska.

Oczywiście tradycją naszej szkoły jest rozdanie kwiatów nauczycielkom. Kiedyś były to czerwone goździki, a dziś żółte tulipany. Na każdej twarzy zagościł uśmiech.  Życzymy, by taki szczery uśmiech gościł na twarzy cały rok.