PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Szkolny Dzień Profilaktyki

Impreza szkolna 287
Kategoria: ,,Podkówki" (07.04.2016r.)
Profilaktyka 11
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (26.01.2014r.)
Warsztaty matematyczno-przyrodnicze 2
Kategoria: Warsztaty matematyczno-przyrodnicze
Szkolny Dzień Profilaktyki Drukuj Email
Redaktor: Koło dziennikarskie/Katarzyna Jasińska
14.04.2011.

Image       Z panią pedagog - Marią Stachowiak,
     rozmawia nasza redaktorka Katarzyna Jasińska

- Jak w tym roku organizowany jest Dzień Profilaktyki w naszej szkole?

- Odbędzie się on 15 kwietnia i będzie obchodzony pod hasłem „Używkom – nie! Wybierz  zdrowie!” Ma on na celu uświadomienie uczniów o skutkach zażywania narkotyków, picia alkoholu czy palenia tytoniu oraz kształtowania u nich asertywnej postawy „uczeń potrafi odmówić”.

Plan dnia wygląda następująco:  Pierwsze trzy lekcje odbywają się według planu, a po przerwie uczniowie klas pierwszych i drugich zbierają się w auli szkolnej, gdzie odbędzie się prezentacja projektu edukacyjnego uczniów klas IIb, IIe, IIf. Otrzymali oni pięć tematów do wyboru, a po zapoznaniu się z nimi wybrali następujące: „W jaki sposób styl życia wpływa na nasze zdrowie?” , „W jaki sposób alkohol wpływa na nasze zdrowie?” Projekty te oceniać będą wychowawcy, a podczas publicznego przedstawienia oceniać je będzie również komisja. Klasa maksymalnie może zdobyć 30 punktów za omówienie oraz zaprezentowanie pracy włożonej w to zadanie. W naszej szkole projekt edukacyjny realizowany jest w klasie drugiej i jest niezbędnym warunkiem ukończenia gimnazjum. Pierwsze klasy w tym roku przyglądają  się prezentacjom projektów, by zrealizować je jak najlepiej za rok. Uczniowie klas III mają spotkanie z wychowawcami, na którym będą omawiać temat „Jaki jest wpływ nikotyny na organizm człowieka?” Po prezentacji projektów klasy trzecie przychodzą do auli, aby z uczniami klas I i II obejrzeć przedstawienie naszego Koła teatralnego pt. „Odrodzenie”.

- Bardzo dziękuję za wyczerpującą wypowiedź.