PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Bliżej Europy...

Dyskoteka 29 listopad 2007 27
Kategoria: Dyskoteka 4.X.07
Impreza 209
Kategoria: ,,Podkówki" (15.04.2015r.)
Rajd 171
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty (26.09.2012r.)
Bliżej Europy... Drukuj Email
Redaktor: mgr Bartłomiej Rakowicz
19.05.2011.

Sprawozdanie wideo konferencji
z hiszpańskimi gimnazjalistami

W poniedziałek 09-05-2011 w sali 105 Publicznego Gimnazjum odbyła się wideo konferencja, w której wzięli udział wybrani uczniowie naszego gimnazjum oraz uczniowie hiszpańskiego gimnazjum w Sewilli. Celem tej konferencji była wymiana doświadczeń i zainteresowań pomiędzy uczniami obu szkół . Reprezentujący nasze gimnazjum członkowie Koła E-Kontaktu Europejskiego mieli okazje spotkać się „twarzą w twarz” ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii, z którymi uprzednio prowadzili korespondencję listowną oraz internetową. W konferencji udział wzięli również uczniowie klasy I e, których zadaniem była obserwacja  międzyszkolnego dialogu, prowadzonego w języku angielskim.

Pomysłodawcą i inicjatorem wideo konferencji była pani Renata Barnaś, która wspólnie z panią Agatą Mazurek zapewniła również odpowiednie wsparcie techniczne dla konferencji. Nadzór merytoryczno-językowy nad uczniami biorącymi udział w dialogu sprawował pan Bartłomiej Rakowicz – nauczyciel języka angielskiego i opiekun Koła E-Kontaktu Europejskiego. Po stronie hiszpańskiej, za przebieg konferencji odpowiadał pan Marek Mituta – nauczyciel języka angielskiego w tamtejszej szkole. Całości wideo konferencji przyglądał się również pan dyrektor Grzegorz Staniszewski.

Spotkanie przebiegło bardzo dobrze. Należy zaznaczyć, że było to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w naszym gimnazjum. Najczęstszym tematem rozmów były hobby i zainteresowania uczniów obu gimnazjów. Uczniowie Koła E-Kontaktu Europejskiego oraz uczniowie z Hiszpanii zaprezentowali wysoki poziom umiejętności w zakresie języka angielskiego. Wideo konferencja przebiegła w miłej, przyjaznej atmosferze. Podczas spotkania wystąpiły drobne problemy z połączeniem internetowym, które jednak nie zakłóciły w dużej mierze ciągłości spotkania.

W przyszłości planowana jest kontynuacja dialogu ze szkołą z Sewilli w ramach Koła E-Kontaktu Europejskiego. W związku z tym, planowane są również kolejne wideo konferencje z hiszpańską szkołą. Podejmowane są również działania w celu znalezienia innych  partnerów do międzynarodowego dialogu.

Na zakończenie, należą się serdeczne podziękowania dla wszystkich obecnych na konferencji członków Koła E-Kontaktu Europejskiego za ich udział w dialogu, a także dla wszystkich osób, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tego wydarzenia m.in. Dyrekcji PG. Należy mieć nadzieję, że wydarzenie to skłoni innych uczniów naszego gimnazjum do zaangażowania się w działalność Koła E-Kontaktu Europejskiego.