PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Cała Polska czyta Dzieciom
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Rajd Gimnazjalisty 5
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty
Dyskoteka 8
Kategoria: Dyskoteka szkolna (25.11.2008r.)
Bal 80
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Realizowane projekty
Cała Polska czyta Dzieciom Drukuj Email
Redaktor: Justyna Ewald, kl. IIIa   
15.06.2011.

     „Cała Polska czyta Dzieciom” to akcja namawiająca rodziców do głośnego czytania swoim pociechom. We wtorek tj. 31 maja na Placu Wolności odbył się koncert z okazji 10 jubileuszu tej akcji. Dzięki pani Izabeli Skrzypczak-Szutowicz, która została koordynatorem akcji w naszym gimnazjum, uczniowie wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

     Koncert zaczął się ok. godziny 10. Na placu zgromadziło się bardzo dużo dzieci. Wszystkie czekały z niecierpliwością na rozpoczęcie. Impreza zaczęła się od wspólnego przeczytania wiersza „Lokomotywa”. Wiersz ten był czytany m.in. przez burmistrza Franciszka Strugałę, dyrektora szkoły podstawowej Michała Fąkę i wicedyrektor naszego gimnazjum panią Bożenę Zembik oraz innych nie mnie ważnych gości.  Mimo braku jakichkolwiek prób czytanie z podziałem na role wyszło znakomicie, a dowodem na to były gromkie brawa ze strony dziecięcej publiczności. Potem przyszedł czas na występy. Najpierw zademonstrowała się grupa z przedszkola nr 1 w Czarnkowie. Zaraz po nich dzieci ze szkoły podstawowej przedstawiły jedną z bajek Jana Brzechwy. Miedzy występami został zorganizowany quiz sprawdzający wiedzę dorosłych na temat poszczególnych bajek i autorów. Dorośli poradzili sobie z odpowiedziami bez problemów. Następnie scena należała do uczniów naszego gimnazjum. Wystawili oni przedstawienie Pt. „ Kopciuszek – prawdziwa historia”. Publiczność mimo młodego wieku reagowała w odpowiednich momentach. Cała impreza zakończyła się wręczeniem dziec słodkiej niespodzianki.

     Zdecydowanie  można zaliczyć ten koncert do udanych. Najważniejsze jest to aby dzieci były zadowolone, a sądząc po ich uśmiechach - były.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright