PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Cała Polska czyta Dzieciom

Rajd Gimnazjalisty 5
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty
Dyskoteka 8
Kategoria: Dyskoteka szkolna (25.11.2008r.)
Bal 80
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Cała Polska czyta Dzieciom Drukuj Email
Redaktor: Justyna Ewald, kl. IIIa
15.06.2011.

„Cała Polska czyta Dzieciom” to akcja namawiająca rodziców do głośnego czytania swoim pociechom. We wtorek tj. 31 maja na Placu Wolności odbył się koncert z okazji 10 jubileuszu tej akcji. Dzięki pani Izabeli Skrzypczak-Szutowicz, która została koordynatorem akcji w naszym gimnazjum, uczniowie wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Koncert zaczął się ok. godziny 10. Na placu zgromadziło się bardzo dużo dzieci. Wszystkie czekały z niecierpliwością na rozpoczęcie. Impreza zaczęła się od wspólnego przeczytania wiersza „Lokomotywa”. Wiersz ten był czytany m.in. przez burmistrza Franciszka Strugałę, dyrektora szkoły podstawowej Michała Fąkę i wicedyrektor naszego gimnazjum panią Bożenę Zembik oraz innych nie mnie ważnych gości.  Mimo braku jakichkolwiek prób czytanie z podziałem na role wyszło znakomicie, a dowodem na to były gromkie brawa ze strony dziecięcej publiczności. Potem przyszedł czas na występy. Najpierw zademonstrowała się grupa z przedszkola nr 1 w Czarnkowie. Zaraz po nich dzieci ze szkoły podstawowej przedstawiły jedną z bajek Jana Brzechwy. Miedzy występami został zorganizowany quiz sprawdzający wiedzę dorosłych na temat poszczególnych bajek i autorów. Dorośli poradzili sobie z odpowiedziami bez problemów. Następnie scena należała do uczniów naszego gimnazjum. Wystawili oni przedstawienie Pt. „ Kopciuszek – prawdziwa historia”. Publiczność mimo młodego wieku reagowała w odpowiednich momentach. Cała impreza zakończyła się wręczeniem dziec słodkiej niespodzianki.

Zdecydowanie  można zaliczyć ten koncert do udanych. Najważniejsze jest to aby dzieci były zadowolone, a sądząc po ich uśmiechach - były.