PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Wycieczka już za nami
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Wycieczka klasowa 50
Kategoria: Wycieczka klasowa (29.10.2009r.)
Otwarcie ORLIKA 109
Kategoria: Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego ,,Orlik" (30.09.2009r,)
Bal 193
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Realizowane projekty
Wycieczka już za nami Drukuj Email
Redaktor: Katarzyna Jasińska, kl. I c   
15.06.2011.

Image     10 maja wybraliśmy się na wycieczkę. Brali w niej udział uczniowie z klas Ic, Id, Ib, IIb oraz opiekunowie: pani Izabela Mikuczewska, pani Beata Cybel i pan Krzysztof Majewski. Nasz pierwszy postój zaplanowany był w aquaparku w Lesznie. Część uczniów nie miała ochoty na pływanie, więc odpoczywali przy stolikach, obserwując pływających. Po kilkugodzinnej podróży dojechaliśmy do ośrodka „Skarbnik” w Karpaczu, gdzie byliśmy zakwaterowani.

Rozpakowaliśmy się, zjedliśmy obiadokolację i poszliśmy do centrum miasta. Tam mieliśmy okazję zjechać torem saneczkowym „Kolorowa” i zrobić drobne zakupy. Wyczerpani po długiej jeździe autobusem znaleźliśmy jeszcze trochę sił na dyskotekę, którą zorganizował pilot naszej wycieczki. Po zabawie udaliśmy się do swoich pokoi. Po dosyć wczesnym śniadaniu wyjechaliśmy do Pragi wraz z przewodnikiem-pilotem. W Czechach zwiedzaliśmy Rynek Staromiejski, Katedrę Wita, Ulicę i Most Karola oraz obserwowaliśmy honorową zmianę warty w Hradczanach. Podczas spaceru po Placu Vacłava mieliśmy dużo czasu wolnego na zakupy i jedzenie. Około 20:30 wróciliśmy do Karpacza na obiadokolację. Dnia trzeciego śniadanie było nieco później. Również przekraczaliśmy czeską granicę, ale tym razem naszym celem było Skalne Miasto Adrspach. Mogliśmy podziwiać jedno z największych i najpiękniejszych Skalnych Miast w Europie. Niesamowite formy rzeźb skalnych oraz wodospad, do którego krzyczeliśmy, by dał nam więcej wody. Podczas spaceru w Adrspachu, zrobiliśmy sobie kilka grupowych, pamiątkowych zdjęć. Zabytki Dolnego Śląska w parku miniatur w Kowarach były bardzo ciekawe. Obejrzeliśmy około 40 miniatur, po czym szybko wróciliśmy do autobusu, gdyż pogoda przestała nam sprzyjać. Wróciliśmy do „Skarbnika” na obiadokolację. Po kilku godzinach pilot zorganizował nam ognisko. Wszyscy upiekliśmy sobie kiełbaski i rozmawialiśmy na świeżym powietrzu. Najedzeni wróciliśmy do pokoi i rozpoczęliśmy wielkie pakowanie, gdyż wyjazd powrotny był zaplanowany na wczesny ranek. Następnego dnia posprzątaliśmy w pokojach i wykwaterowaliśmy się. Ruszyliśmy do Szklarskiej Poręby, gdzie oglądaliśmy wodospad Szklarki. Podczas drogi powrotnej zatrzymaliśmy się, by zrobić sobie krótki spacer po zaporze wodnej w Pilchowicach. Minęło kilka godzin jazdy i zatrzymaliśmy się w McDonald’s, gdzie każdy wydał resztę swoich oszczędności na przekąski. Około godziny 20 byliśmy już w Czarnkowie. Po zmęczonych wycieczkowiczów przyjechali rodzice i tak zakończyła się nasza wyprawa w góry. Wszystkim się bardzo podobało i na pewno zapamiętają tę wycieczkę na długi czas. Naprawdę warto podróżować po tak malowniczych terenach, jak polskie góry i Czechy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright