PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - ,,Imieniny słonia''

Swieto humanistyczne 42
Kategoria: Święto Nauk Humanistycznych
Football without frontiers 71
Kategoria: Football without frontiers (11.10.2009r.)
,,Imieniny słonia'' Drukuj Email
Redaktor: Paulina Bartkowiak, kl. 3 e
17.06.2011.

Image     1 czerwca 2011 roku, z okazji Dnia Dziecka, kółko teatralne „Maskarada” wraz z paniami A. Zielsdorf oraz I. Skrzypczak - Szutowicz, wybrało się do Przedszkola Miejskiego nr 2 im.  Jana Brzechwy.

Odwiedziliśmy grupę cztero-, pięcio- i sześciolatków. Zgromadzone dzieci z niecierpliwością czekały na nasze przybycie.  Niezwłocznie przybraliśmy postacie zwierząt, które były głównymi bohaterami naszego przedstawienia pt. „Imieniny Słonia”. Publiczność z zachwytem przyglądała się naszemu spektaklowi. Znaleźli się również tacy, którzy z wielką chęcią chcieli włączyć się do prezentowanego im przedstawienia : naśladowali odgłosy zwierząt, żywo reagowali na nasze komentarze. Oprócz scenki przygotowaliśmy dla nich też wspólny śpiew i tańce. Dzieci z entuzjazmem skorzystały z naszych propozycji. Ich miny wyrażały wiele radości z okazanego im zainteresowania. Bez problemu dostrzegliśmy, że podobało im się nasze przedstawienie. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania było malowanie twarzy dzieci. Ustawiały się one w długi kolejach, aby namalować im kotka, motylka, kwiatka czy serduszko. Niektórzy zażyczyli sobie bardziej urozmaiconych dzieł. Mieliśmy również okazję wrócić do czasów dzieciństwa poprzez zabawę z przedszkolakami na świeżym powietrzu. Wspólnie graliśmy w piłkę, huśtaliśmy się, a nawet wykonywaliśmy przewroty. Grająca w tle muzyka stwarzała radosną atmosferę. Był to dzień pełen uciechy i nieustającego uśmiechu na twarzach nie tylko dzieci, ale również naszych.

Ze względu, iż obecnie w skład kółka wchodzi większość absolwentów gimnazjum, było to nasze ostatnie spotkanie  z grupą przedszkolaków.  Ta wizyta na długo zapadnie w pamięci zarówno przedszkolaków jak i uczestników kółka teatralnego.