PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - ,,Imieniny słonia''
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Zakonczenie klas 3 40
Kategoria: Zakończenie roku szolnego 2006/07 klas III
Swieto humanistyczne 42
Kategoria: Święto Nauk Humanistycznych
Football without frontiers 71
Kategoria: Football without frontiers (11.10.2009r.)
Realizowane projekty
,,Imieniny słonia'' Drukuj Email
Redaktor: Paulina Bartkowiak, kl. 3 e   
17.06.2011.

Image     1 czerwca 2011 roku, z okazji Dnia Dziecka, kółko teatralne „Maskarada” wraz z paniami A. Zielsdorf oraz I. Skrzypczak - Szutowicz, wybrało się do Przedszkola Miejskiego nr 2 im.  Jana Brzechwy.

     Odwiedziliśmy grupę cztero-, pięcio- i sześciolatków. Zgromadzone dzieci z niecierpliwością czekały na nasze przybycie.  Niezwłocznie przybraliśmy postacie zwierząt, które były głównymi bohaterami naszego przedstawienia pt. „Imieniny Słonia”. Publiczność z zachwytem przyglądała się naszemu spektaklowi. Znaleźli się również tacy, którzy z wielką chęcią chcieli włączyć się do prezentowanego im przedstawienia : naśladowali odgłosy zwierząt, żywo reagowali na nasze komentarze. Oprócz scenki przygotowaliśmy dla nich też wspólny śpiew i tańce. Dzieci z entuzjazmem skorzystały z naszych propozycji. Ich miny wyrażały wiele radości z okazanego im zainteresowania. Bez problemu dostrzegliśmy, że podobało im się nasze przedstawienie. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania było malowanie twarzy dzieci. Ustawiały się one w długi kolejach, aby namalować im kotka, motylka, kwiatka czy serduszko. Niektórzy zażyczyli sobie bardziej urozmaiconych dzieł. Mieliśmy również okazję wrócić do czasów dzieciństwa poprzez zabawę z przedszkolakami na świeżym powietrzu. Wspólnie graliśmy w piłkę, huśtaliśmy się, a nawet wykonywaliśmy przewroty. Grająca w tle muzyka stwarzała radosną atmosferę. Był to dzień pełen uciechy i nieustającego uśmiechu na twarzach nie tylko dzieci, ale również naszych.

     Ze względu, iż obecnie w skład kółka wchodzi większość absolwentów gimnazjum, było to nasze ostatnie spotkanie  z grupą przedszkolaków.  Ta wizyta na długo zapadnie w pamięci zarówno przedszkolaków jak i uczestników kółka teatralnego.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright