PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Czwarty dzień wizyty młodzieży z Rehny
Start arrow Archiwum 2007/08 arrow Czwarty dzień wizyty młodzieży z Rehny

Impreza 154
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (14.01.2014r.)
Bal Gimnazjalisty - polonez 16
Kategoria: Bal Gimnazjalisty - część oficjalna
Bal 112
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Czwarty dzień wizyty młodzieży z Rehny Drukuj Email
Redaktor: Administrator
28.09.2007.

ImageKolejny dzień zapowiadał się wyjątkowo interesujący przez wzgląd na bardzo atrakcyjny program dnia. Tym razem grupa polsko-niemieckiej młodzieży udała się z samego rana na wycieczkę na tereny Ziemi Lubuskiej, gdzie to znajduje się jeden z najciekawszych oraz największych obiektów pomilitarnych w Europie tzw. MRU, czyli Międzyrzecki Rejon Umocnień. Wielkie zainteresowanie budzi historia budowy, architektura jego obiektów obronnych oraz stan dzisiejszy i przyszłość tej fortyfikacji. Jak się dowiedzieliśmy od naszej pani przewodnik cały system umocnień tworzyło 106 bunkrów, w tym 21 połączono wspólną siecią podziemnych tuneli o łącznej długości ponad 30 kilometrów i głębokości do 40 metrów.

Sami się przekonaliśmy o ogromie tej fortyfikacji spacerując jednym z korytarzy podziemnych udostępnionym dla zwiedzających. Myślę, że ta wizyta w tym miejscu wywarła na wszystkich duże wrażenie i na długo zapadnie wszystkim uczestnikom w pamięci, nawet jeśli nie z powodu wielkości tej fortyfikacji, to przez znajdujące się tam niemal w każdym miejscu nietoperze. Należałoby tu dodać, że podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego są największym i najważniejszym zimowiskiem nietoperzy w Polsce.Co roku zimuje tam od 20 000 do 30 000 osobników.
Po powrocie do Czarnkowa przyszedł czas na kolejną atrakcję dnia, którą była dyskoteka w pubie Keller. Wszyscy w świetnych nastrojach byli gotowi na dobrą zabawę w rytm muzyki puszczanej przez DJ Tymka. Parkiet był wypełniony po brzegi nie tylko przez uczniów, ale także ich opiekunów, którzy bawili się do samego końca trwania imprezy. Nikt nie chciał tracić ani chwili tego wieczoru, gdyż wszyscy wiedzieli, że kolejny dzień miał być dniem pożegnania…