PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - WYMIANA NA CZASIE...

Impreza 112
Kategoria: Uroczyste wręczenie ,,Podkówek" uczniom klas trzecich (10.04.2014r.)
Bal 202
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Impreza 74
Kategoria: ,,Podkówki" (15.04.2015r.)
WYMIANA NA CZASIE... Drukuj Email
Redaktor: Koło dziennikarskie/Beata Rettig
02.10.2007.
...z drugiej strony barykady. 24. września uczniowie naszego gimnazjum z niecierpliwością wyczekiwali przyjazdu niemieckich gości. Jednak gdy nastąpił już ten wyczekiwany moment na twarzach naszej i niemieckiej młodzieży pojawiły się wątpliwości, dotyczące wzajemnej komunikacji. Strach ten szybko zamienił się w zachwyt i zdumienie. Gdy emocje opadły wszyscy zasiedliśmy do wspólnego posiłku. Tuż po nim Pani mgr Renata Barnaś (nasz koordynator) przedstawiła nam plan na nadchodzących kilka dni. (Krótkie sprawozdania były już publikowane) Ostatniego, czwartego dnia nadszedł czas pożegnania. Nauczyciele zorganizowali nam małe podsumowanie wspólnego pobytu a potem musieliśmy się już ostatecznie pożegnać. Nastąpiło nieoczekiwane wzruszenie i popłynęły zły smutku z powodu naszego rozstania. Po kilku rozmowach przeprowadzonych z uczniami biorącymi udział w tym projekcie stwierdziliśmy, że taka wymiana polsko - niemiecka okazała się bardzo pouczającym doświadczeniem, ponieważ pomimo różnicy kultur i obyczajów zawiązaliśmy dobre kontakty, które - mamy nadzieję - będziemy nadal utrzymywać!
W imieniu wszystkich uczniów, uczestniczących w tym projekcie chcielibyśmy podziękować: Dyrekcji za umożliwienie zorganizowania i realizację tak rozwijającego projektu, opiekunom i nauczycielom germanistom za ułatwienie komunikacji międzynarodowej oraz wszystkim innym zaangażowanym osobom a przede wszystkim Pani Renacie Barnaś – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.