PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Nasza szkoła ma nową szkołę partnerską na Ukrainie
Start arrow Archiwum 2012/13 arrow Nasza szkoła ma nową szkołę partnerską na Ukrainie

Zapraszamy na wycieczke do Berlina 3
Kategoria: Zapraszamy na wycieczkę do Berlina!
Profilaktyka 12
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (15.01.2016r.)
Impreza 72
Kategoria: ,,Podkówki" (15.04.2015r.)
Nasza szkoła ma nową szkołę partnerską na Ukrainie Drukuj Email
Redaktor: mgr Renata Barnaś
17.04.2013.

Image     Podczas polsko-niemiecko-ukraińskiego seminarium w Krzyżowej szkolny koordynator współpracy międzynarodowej nawiązał współpracę z Смілянський природничо-математичний ліцей  Сміла (Liceum Matematyczno-Przyrodniczym w Smila). Szkoła stowarzyszona jest w UNESCO i realizowała projekty z wieloma zagranicznymi partnerami. W szkole uczy się młodzież w wieku 13-17 lat.

Prezentacja partnerskiej szkoły - do pobrania

Pierwszym etapem współpracy jest przekazanie uczniom informacji o nowym partnerze. W planach na przyszłość jest organizacja spotkania w Czarnkowie z udziałem uczniów z Rehna i Smila (w kolejnym roku szkolnym). Następny wspólny projekt może być zorganizowany w Niemczech lub na Ukrainie. Załączona prezentacja i fotografie pomogą zapoznać się wam z położeniem geograficznym, życiem szkolnym nowych koleżanek i kolegów.

Obecnie uczniowie opracowują folder o naszej szkole, który po wydrukowaniu będzie przesłany do szkoły partnerskiej. Jeżeli macie ochotę nawiązać kontakt mailowy w języku angielskim z uczniami ze szkoły w Smila, to zgłoście się do nauczyciela języka angielskiego lub koordynatora współpracy międzynarodowej.