PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - ,,Mam na imię Tomek"

Podkowki 2009 81
Kategoria: Uroczyste wręczenie ,,Podkówek" (16.04.2009r.)
Swieto Nauk Matematyczno - Przyrodniczych 84
Kategoria: Świeto Nauk Matematyczno - Przyrodniczych
Koncert 9
Kategoria: II Czarnkowski Koncert Noworoczny (03.01.2016r.)
,,Mam na imię Tomek" Drukuj Email
Redaktor: Koło Dziennikarskie/Marta Szulc
08.05.2013.

Image     Mam na imię Tomek  to etiuda filmowa wykonana przez uczniów naszego gimnazjum: Kornelię Karczewską, Martę Szulc oraz Tomka Wichra z klasy 3F.

Autorzy pod opieką pani Agnieszki Bąbelczyk stworzyli film na konkurs „Na moim podwórku” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance, który miał za zadanie poruszyć problematykę „małej ojczyzny”.

W ekranizacji „Grupy śmierci” (pseudonim grupy filmowców) dylematem poruszonym jest problem wielu młodych ludzi, a mianowicie chodzi o uzależnienie od internetu, uznawanie go za swoją „ojczyznę”. Główny bohater pokazuje, w jaki sposób zerwał z nałogiem i zaczął żyć prawdziwym życiem.
19 kwietnia ukazało się ogłoszenie wyników konkursu. Nasi uczniowie zdobyli pierwsze wyróżnienie. 26 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Do naszej szkoły przyjechała koordynatorka konkursu pani Joanna Kochner-Borkowska wraz z telewizją Trzcianecką. Podczas tego spotkania twórcy oprócz odebrania nagrody dowiedzieli się więcej na temat kryterium oceniania oraz usłyszeli wiele pomocnych wskazówek. Na koniec filmowcy udzielili krótkiego wywiadu, który ma jak najszybciej ujrzeć światło dzienne.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmiku, jest on dostępny również na Youtubie.