PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Wycieczka do Torunia

Wycieczka szkolna 3
Kategoria: Wycieczka do Przelewic (12.10.2009r.)
Rajd 218
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty (28.09.2010r.)
Rajd 115
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty (26.09.2012r.)
Wycieczka do Torunia Drukuj Email
Redaktor: Wiesława Siemińska
03.10.2007.
Image,,Pierwszy raz w Toruniu i….” 7 września 2007r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Torunia i Ciechocinka, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły:Danuta Maciejewska, Katarzyna Malinowska, Krzysztof Malinowski, Weronika Michałek, Mikołaj Nowak, Aleksandra Piątkowska i opiekun grupy, pani Wiesława Siemińska. Wycieczka była nagrodą za zajęcie II miejsca w konkursie ,,Na tropach przyrody’’ Wyjechaliśmy spod szkoły o godzinie 7:00, a o 8:00 dotarliśmy na miejsce zbiórki.
 Z Piły wyruszyły dwa autokary z laureatami konkursu ,,Na tropach przyrody.’’ Konkurs dotyczył obserwacji lasu w dwóch porach roku: jesień, zima. Do Torunia dojechaliśmy o godzinie 11:30.Zwiedziliśmy między innymi: Muzeum Piernika, Krzywą Wieże, Katedrę Świętych Janów i toruńską starówkę. Płynęliśmy również statkiem po Wiśle, podczas rejsu podziwialiśmy piękno Torunia. Po zwiedzeniu udaliśmy się na obiad, a po nim pojechaliśmy do Ciechocinka. Tam zwiedziliśmy ,,Tężne’’. W Tężni jest świeże i zdrowie powietrze, które ma właściwości lecznicze. Po dwóch godzinach pobytu w Ciechocinku udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Mi osobiście wycieczka bardzo się podobała. :-)Serdecznie dziękujemy organizatorom za zorganizowanie wycieczki.

Katarzyna Malinowska, kl. III C

mgr inż. Wiesława Siemińska

- opiekun szkolnego koła ekologicznego

Galeria z wycieczki