PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Sukces uczennic z Publicznego Gimnazjum

V Festiwal Piosenki Niemieckiej 49
Kategoria: V Festiwal Piosenki Niemieckiej
Apel 33
Kategoria: Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 (03.09.2012r.)
Zakonczenie klas 3 100
Kategoria: Zakończenie roku szolnego 2006/07 klas III
Sukces uczennic z Publicznego Gimnazjum Drukuj Email
Redaktor: Grzegorz Staniszewski  dyrektor PG w Czarnkowie
14.06.2013.

ImageSukces uczennic
z Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie
w konkursach przedmiotowych.

Miriam Kryjewska uczennica klasy 3D Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie po raz trzeci w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów.

Uroczysta gala rozdania nagród miała miejsce 10 czerwca 2013 roku w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, na którą zaproszono 27 najlepszych gimnazjalistów. Miriam była jedyną wielkopolską gimnazjalistką w tym gronie.

Spotkanie prowadzili w języku niemieckim: Claas-Dietrich König - Pierwszy Sekretarz Wydziału Kultury Ambasady, który odpowiedzialny jest za koordynację niemieckiej zagranicznej polityki kulturalnej i oświatowej w Polsce, dr Georg M. Blochmann Dyrektor Instytutu Goethego w Warszawie oraz Monika Janicka Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Kilka miesięcy wcześniej Miriam została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Uczniów Gimnazjów Województwa Wielkopolskiego a Urszula Małecka uczennica klasy 2F naszego gimnazjum laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Konkurs Języka Niemieckiego wyłonił 14 laureatów, z czego 13 uczy się w szkołach poznańskich. Z wielkopolskich powiatów jedynie powiat czarnkowsko – trzcianecki miał laureatkę w tym konkursie. Była to nasza uczennica.

Laureatami Konkursu Języka Polskiego zostało 56 uczniów z wielkopolskich gimnazjów, w tym 5 z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego, wśród nich Urszula Małecka z PG w Czarnkowie.

Warto być laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, ponieważ laureat zwolniony jest z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, otrzymuje najwyższą ocenę z danego przedmiotu, przyjmowany jest do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej w pierwszej kolejności niezależnie od kryteriów zawartych w statutach szkół. Na liście przyjętych do szkoły ponadgimnazjalnej laureaci umieszczani są na pierwszych miejscach z wpisem „laureat konkursu”.

Uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów przedmiotowych odbyła się 17 kwietnia 2013 roku w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza. Laureaci odebrali zaświadczenia i nagrody z rąk Wojewody Wielkopolskiego pana Piotra Florka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Walkowiak.

Gratulacje dla uczennic, nauczycieli i rodziców.

Grzegorz Staniszewski – dyrektor PG w Czarnkowie.