PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Sukces uczennic z Publicznego Gimnazjum
Start arrow Archiwum 2012/13 arrow Sukces uczennic z Publicznego Gimnazjum
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
V Festiwal Piosenki Niemieckiej 49
Kategoria: V Festiwal Piosenki Niemieckiej
Apel 33
Kategoria: Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 (03.09.2012r.)
Zakonczenie klas 3 100
Kategoria: Zakończenie roku szolnego 2006/07 klas III
Realizowane projekty
Sukces uczennic z Publicznego Gimnazjum Drukuj Email
Redaktor: Grzegorz Staniszewski  dyrektor PG w Czarnkowie   
14.06.2013.

ImageSukces uczennic
z Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie
w konkursach przedmiotowych.

     Miriam Kryjewska uczennica klasy 3D Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie po raz trzeci w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów.

Uroczysta gala rozdania nagród miała miejsce 10 czerwca 2013 roku w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, na którą zaproszono 27 najlepszych gimnazjalistów. Miriam była jedyną wielkopolską gimnazjalistką w tym gronie.

Spotkanie prowadzili w języku niemieckim: Claas-Dietrich König - Pierwszy Sekretarz Wydziału Kultury Ambasady, który odpowiedzialny jest za koordynację niemieckiej zagranicznej polityki kulturalnej i oświatowej w Polsce, dr Georg M. Blochmann Dyrektor Instytutu Goethego w Warszawie oraz Monika Janicka Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Kilka miesięcy wcześniej Miriam została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Uczniów Gimnazjów Województwa Wielkopolskiego a Urszula Małecka uczennica klasy 2F naszego gimnazjum laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Konkurs Języka Niemieckiego wyłonił 14 laureatów, z czego 13 uczy się w szkołach poznańskich. Z wielkopolskich powiatów jedynie powiat czarnkowsko – trzcianecki miał laureatkę w tym konkursie. Była to nasza uczennica.

Laureatami Konkursu Języka Polskiego zostało 56 uczniów z wielkopolskich gimnazjów, w tym 5 z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego, wśród nich Urszula Małecka z PG w Czarnkowie.

Warto być laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, ponieważ laureat zwolniony jest z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, otrzymuje najwyższą ocenę z danego przedmiotu, przyjmowany jest do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej w pierwszej kolejności niezależnie od kryteriów zawartych w statutach szkół. Na liście przyjętych do szkoły ponadgimnazjalnej laureaci umieszczani są na pierwszych miejscach z wpisem „laureat konkursu”.

Uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów przedmiotowych odbyła się 17 kwietnia 2013 roku w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza. Laureaci odebrali zaświadczenia i nagrody z rąk Wojewody Wielkopolskiego pana Piotra Florka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Walkowiak.

 Gratulacje dla uczennic, nauczycieli i rodziców.

Grzegorz Staniszewski – dyrektor PG w Czarnkowie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright