PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Narkotykom mówimy NIE!

Wystawa 35
Kategoria: Wystawa pocztówek (23.10.2012r.)
Spotkanie 7
Kategoria: Mikołajki u przedszkolaków (09.12.2013r.)
Rajd 169
Kategoria: Rajd gimnazjalisty (21.09.2011r.)
Narkotykom mówimy NIE! Drukuj Email
Redaktor: Koło dziennikarskie/E.J.
09.10.2007.
FELIETON Amfetamina, marihuana, heroina, kokaina – to tylko parę nazw narkotyków, po które tak często sięga młodzież. Dlaczego młodzi tak często zażywają środki odurzające? Ostatnio się nad tym zastanawiałam i znalazłam kilka powodów. Rodzice nie mają czasu dla swoich dzieci, ponieważ praca i pieniądze stanowią w ich hierarchii pierwsze miejsce. Często w wirze pracy, zapominają jak ważne jest wychowanie swych dzieci, by wyszli na dobrych ludzi. Dzieciaki jak każdy człowiek potrzebują zrozumienia i rozmowy, dlatego też uciekają w świat narkotyków, aby odnaleźć w nich pocieszenie. APELUJę DO WAS RODZICE, żebyście przebudzili się ze snu i zastanowili się, co jest dla Was ważniejsze, zdrowie Waszych potomków czy ogrom pieniędzy, które dają tylko pozorne szczęście. Wybór zostawiam Wam. Oglądając filmy prezentujące młodzieżowych idoli, czytając o muzykach z młodzieżowych zespołów, często wręcz jest się zachęcanym do brania narkotyków. W dzisiejszych czasach branie środków odurzających staje się ‘gwarancją‘ sukcesu osobistego i zawodowego. Część winy leży po stronie prasy, ponieważ w kolorowych gazetach nie zawsze jest napisane, że narkotyki są złe. Myślę, że warto się zastanowić co byłoby, gdyby każdy człowiek ‘próbował czegoś nowego’. Wtedy świat stałby się jednym wielkim zbiorowiskiem narkomanów. Narkotyk ma swoje sposoby, aby nakłonić nas do wzięcia go jeszcze raz. Polega to na tym, że człowiek lubi czuć się dobrze, natomiast nie cierpi być spiętym, załamanym, zestresowanym, dlatego bardzo łatwo się uzależnić, a już o wiele trudniej się potem wyleczyć. Narkotyk jest podstępny, nawet się nie zorientujecie, kiedy zawładnie Waszym życiem. Pamiętajmy, że ZAżYWANIE NARKOTYKóW JEST śWIADOMą ZGODA NA KRóTKIE żYCIE! Dlatego przed wzięciem, zastanówcie się ile możecie stracić przez jedną pokusę, przez jedną głupotę!