PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Narkotykom mówimy NIE!
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Wystawa 35
Kategoria: Wystawa pocztówek (23.10.2012r.)
Spotkanie 7
Kategoria: Mikołajki u przedszkolaków (09.12.2013r.)
Rajd 169
Kategoria: Rajd gimnazjalisty (21.09.2011r.)
Realizowane projekty
Narkotykom mówimy NIE! Drukuj Email
Redaktor: Koło dziennikarskie/E.J.   
09.10.2007.
FELIETON Amfetamina, marihuana, heroina, kokaina – to tylko parę nazw narkotyków, po które tak często sięga młodzież. Dlaczego młodzi tak często zażywają środki odurzające? Ostatnio się nad tym zastanawiałam i znalazłam kilka powodów. Rodzice nie mają czasu dla swoich dzieci, ponieważ praca i pieniądze stanowią w ich hierarchii pierwsze miejsce. Często w wirze pracy, zapominają jak ważne jest wychowanie swych dzieci, by wyszli na dobrych ludzi. Dzieciaki jak każdy człowiek potrzebują zrozumienia i rozmowy, dlatego też uciekają w świat narkotyków, aby odnaleźć w nich pocieszenie. APELUJę DO WAS RODZICE, żebyście przebudzili się ze snu i zastanowili się, co jest dla Was ważniejsze, zdrowie Waszych potomków czy ogrom pieniędzy, które dają tylko pozorne szczęście. Wybór zostawiam Wam. Oglądając filmy prezentujące młodzieżowych idoli, czytając o muzykach z młodzieżowych zespołów, często wręcz jest się zachęcanym do brania narkotyków. W dzisiejszych czasach branie środków odurzających staje się ‘gwarancją‘ sukcesu osobistego i zawodowego. Część winy leży po stronie prasy, ponieważ w kolorowych gazetach nie zawsze jest napisane, że narkotyki są złe. Myślę, że warto się zastanowić co byłoby, gdyby każdy człowiek ‘próbował czegoś nowego’. Wtedy świat stałby się jednym wielkim zbiorowiskiem narkomanów. Narkotyk ma swoje sposoby, aby nakłonić nas do wzięcia go jeszcze raz. Polega to na tym, że człowiek lubi czuć się dobrze, natomiast nie cierpi być spiętym, załamanym, zestresowanym, dlatego bardzo łatwo się uzależnić, a już o wiele trudniej się potem wyleczyć. Narkotyk jest podstępny, nawet się nie zorientujecie, kiedy zawładnie Waszym życiem. Pamiętajmy, że ZAżYWANIE NARKOTYKóW JEST śWIADOMą ZGODA NA KRóTKIE żYCIE! Dlatego przed wzięciem, zastanówcie się ile możecie stracić przez jedną pokusę, przez jedną głupotę!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright