PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Spotkanie z pisarką

Koncert 46
Kategoria: ,,Najlepsi z najlepszych" (22.06.2015r.)
Koncert 173
Kategoria: ,,Najlepsi z najlepszych" (22.06.2015r.)
Piknik 14
Kategoria: II Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny-Pobiedziska 2010 (29.05.2010r.)
Spotkanie z pisarką Drukuj Email
Redaktor: Paulina Grabarz
21.10.2007.

Image 4 października 2007 roku wybraliśmy się z klasą (IIIc) i naszą wychowawczynią panią Sylwią Sowińską do Biblioteki Miejskiej przy ulicy Wronieckiej w Czarnkowie na spotkanie autorskie z panią Beatą Ostrowicką. Gdy weszliśmy do czytelni, nie było w nas entuzjazmu, wyobrażaliśmy sobie, że będzie to kolejna nudna pogadanka na temat książek. Jednak, gdy dołączyła do nas pisarka, zaczęło robić się ciekawie. Bardzo zadziwiła nas swoją otwartością i swobodną, ”lekką” rozmową z nami. Pisarka opowiedziała nam o swoich dwóch książkach: „Zła dziewczyna” oraz „Świat do góry nogami”. Pokazała nam również inne książki, głównie dla dzieci. Uchyliła nam też rąbka tajemnicy na temat nowej książki, która jest jeszcze w trakcie pisania.

Będzie to również powieść skierowana głównie do nastolatków, ale autorka podkreśliła, że porusza w niej wątki, które z pewnością zachęcą także osoby dorosłe do sięgnięcia po tę lekturę. Poznaliśmy także kilka szczegółów z życia prywatnego powieściopisarki, która odpowiadała na wszystkie, nawet najbardziej osobiste, pytania. Dyskusja przebiegała w sympatycznej atmosferze, jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tak też było w tym przypadku, spotkanie minęło w błyskawicznym tempie. Z chęcią zostalibyśmy dłużej, jednak musieliśmy już wracać do szkoły, by dalej pogłębiać swoją wiedzę z innych, niż język polski, przedmiotów. Nie spodziewaliśmy się tego, że to spotkanie aż tak nas zaintryguje. W podziękowaniu za udzieloną nam lekcję trochę „innej” literatury wręczyliśmy pani Beacie Ostrowickiej podziękowanie. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazją spotkać się jeszcze kiedyś z pisarką (tym razem na dłużej).

Image Image