PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Spotkanie z pisarką
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Koncert 46
Kategoria: ,,Najlepsi z najlepszych" (22.06.2015r.)
Koncert 173
Kategoria: ,,Najlepsi z najlepszych" (22.06.2015r.)
Piknik 14
Kategoria: II Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny-Pobiedziska 2010 (29.05.2010r.)
Realizowane projekty
Spotkanie z pisarką Drukuj Email
Redaktor: Paulina Grabarz   
21.10.2007.

Image 4 października 2007 roku wybraliśmy się z klasą (IIIc) i naszą wychowawczynią panią Sylwią Sowińską do Biblioteki Miejskiej przy ulicy Wronieckiej w Czarnkowie na spotkanie autorskie z panią Beatą Ostrowicką. Gdy weszliśmy do czytelni, nie było w nas entuzjazmu, wyobrażaliśmy sobie, że będzie to kolejna nudna pogadanka na temat książek. Jednak, gdy dołączyła do nas pisarka, zaczęło robić się ciekawie. Bardzo zadziwiła nas swoją otwartością i swobodną, ”lekką” rozmową z nami. Pisarka opowiedziała nam o swoich dwóch książkach: „Zła dziewczyna” oraz „Świat do góry nogami”. Pokazała nam również inne książki, głównie dla dzieci. Uchyliła nam też rąbka tajemnicy na temat nowej książki, która jest jeszcze w trakcie pisania.

Będzie to również powieść skierowana głównie do nastolatków, ale autorka podkreśliła, że porusza w niej wątki, które z pewnością zachęcą także osoby dorosłe do sięgnięcia po tę lekturę. Poznaliśmy także kilka szczegółów z życia prywatnego powieściopisarki, która odpowiadała na wszystkie, nawet najbardziej osobiste, pytania. Dyskusja przebiegała w sympatycznej atmosferze, jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tak też było w tym przypadku, spotkanie minęło w błyskawicznym tempie. Z chęcią zostalibyśmy dłużej, jednak musieliśmy już wracać do szkoły, by dalej pogłębiać swoją wiedzę z innych, niż język polski, przedmiotów. Nie spodziewaliśmy się tego, że to spotkanie aż tak nas zaintryguje. W podziękowaniu za udzieloną nam lekcję trochę „innej” literatury wręczyliśmy pani Beacie Ostrowickiej podziękowanie. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazją spotkać się jeszcze kiedyś z pisarką (tym razem na dłużej).

 

Image Image

Image Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright