PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Kilka słów o kole teatralnym...

VII Szkolny Konkurs Recytatorski 18
Kategoria: Szkolny Konkurs Recytatorski (19.10.2009r.)
Wycieczka szkolna 21
Kategoria: Wycieczka w Karkonosze (18-20.05.2009r.)
Wycieczka 1
Kategoria: Wycieczka do Berlina (5-7.03.2013r.)
Kilka słów o kole teatralnym... Drukuj Email
Redaktor: Zosia Maszewska, kl. 2a
05.02.2015.

We wrześniu 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie powstało Koło Teatralne „TERAZ”, prowadzone przez doświadczonych nauczycieli Panią Izabelę Mikuczewską oraz Pana Wiesława Stułkę. Pomimo zaledwie pięciomiesięcznej działalności grupa teatralna liczy już 18 artystów z klas I, II, III gimnazjum.

Autorami pierwszej sztuki byli sami uczniowie, którzy potrafili doskonale wcielić się w nowe role dzięki licznym, ale jakże cennym wskazówkom nauczycieli prowadzących. I tak coroczne obchody Dnia Diabetyka zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie były przepełnione tym razem uśmiechem wszystkich obecnych, dzięki prezentacji uczniów iście komediowej o zdrowym stylu odżywiania. Udało nam się ominąć zbędnych wpadek i pomimo stresu wszyscy bawili się bardzo dobrze, wręcz wyśmienicie.
Kolejnym wystawianym przez nas repertuarem było również przedstawienie kabaretowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. „RATUJMY ŚWIĘTA”. Wśród widzów gościliśmy uczniów naszej szkoły oraz wychowanków z pobliskich przedszkoli w Czarnkowie, którzy gromkimi brawami nagrodzili występujących aktorów.

Przed członkami grupy teatralnej jeszcze wiele pracy, wyzwań, konkursów o różnym zasięgu, nawet rangi ogólnopolskiej, jednak cieszymy się z tego, co możemy robić i stawiamy czoła przeciwnościom losu. Udział w próbach teatralnych, a następnie przedstawieniach zgłębia wiele naszych umiejętności, poszerza naszą wiedzę, ale przede wszystkim pozwala nawiązywać nowe przyjaźnie.

Jeśli chcesz przeżyć niesamowite historie oraz wcielać się w różne postaci z pewnością powinieneś dołączyć do grupy teatralnej  „Teraz”. Zapraszamy.