PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Kilka słów o kole teatralnym...
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
VII Szkolny Konkurs Recytatorski 18
Kategoria: Szkolny Konkurs Recytatorski (19.10.2009r.)
Wycieczka szkolna 21
Kategoria: Wycieczka w Karkonosze (18-20.05.2009r.)
Wycieczka 1
Kategoria: Wycieczka do Berlina (5-7.03.2013r.)
Realizowane projekty
Kilka słów o kole teatralnym... Drukuj Email
Redaktor: Zosia Maszewska, kl. 2a   
05.02.2015.

     We wrześniu 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie powstało Koło Teatralne „TERAZ”, prowadzone przez doświadczonych nauczycieli Panią Izabelę Mikuczewską oraz Pana Wiesława Stułkę. Pomimo zaledwie pięciomiesięcznej działalności grupa teatralna liczy już 18 artystów z klas I, II, III gimnazjum.

     Autorami pierwszej sztuki byli sami uczniowie, którzy potrafili doskonale wcielić się w nowe role dzięki licznym, ale jakże cennym wskazówkom nauczycieli prowadzących. I tak coroczne obchody Dnia Diabetyka zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie były przepełnione tym razem uśmiechem wszystkich obecnych, dzięki prezentacji uczniów iście komediowej o zdrowym stylu odżywiania. Udało nam się ominąć zbędnych wpadek i pomimo stresu wszyscy bawili się bardzo dobrze, wręcz wyśmienicie.
Kolejnym wystawianym przez nas repertuarem było również przedstawienie kabaretowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. „RATUJMY ŚWIĘTA”. Wśród widzów gościliśmy uczniów naszej szkoły oraz wychowanków z pobliskich przedszkoli w Czarnkowie, którzy gromkimi brawami nagrodzili występujących aktorów.

     Przed członkami grupy teatralnej jeszcze wiele pracy, wyzwań, konkursów o różnym zasięgu, nawet rangi ogólnopolskiej, jednak cieszymy się z tego, co możemy robić i stawiamy czoła przeciwnościom losu. Udział w próbach teatralnych, a następnie przedstawieniach zgłębia wiele naszych umiejętności, poszerza naszą wiedzę, ale przede wszystkim pozwala nawiązywać nowe przyjaźnie.

     Jeśli chcesz przeżyć niesamowite historie oraz wcielać się w różne postaci z pewnością powinieneś dołączyć do grupy teatralnej  „Teraz”. Zapraszamy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright