PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Edukacja ekologiczna w naszej szkole.
Start arrow Archiwum 2007/08 arrow Edukacja ekologiczna w naszej szkole.
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Impreza szkolna 144
Kategoria: ,,Podkówki 2012'' (19.04.2012r.)
Wymiana 34
Kategoria: Wymiana międzynarodowa (17-24.09.2011r.)
Dyskoteka 29 listopad 2007 43
Kategoria: Dyskoteka 4.X.07
Realizowane projekty
Edukacja ekologiczna w naszej szkole. Drukuj Email
Redaktor: Wiesława Siemińska   
26.10.2007.
ImageUczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie świata”, która w Polsce odbyła się w dniach 14 - 16 września 2007 roku. "Sprzątanie świata" jest lekcją ochrony środowiska - dzięki niej uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Nasi uczniowie sprzątali teren wokół naszej szkoły, tereny pobliskich osiedli oraz znajdujący się w pobliżu park. Jak widać śmieci było dużo. Wszyscy uczestnicy akcji „Sprzątanie świata” zaopatrzeni byli w rękawice ochronne i worki foliowe, w które zbierali odpady.Na potrzeby sprzątania Urząd Miasta zakupił worki i rękawice.Dodajmy, że zbiórka śmieci i odpadów połączona była z ich segregacją - osobno zbierano więc szkło, plastik, metal. Odbiór zebranych śmieci zapewnił Urząd Miasta. W naszej szkole jak co roku akcja „Sprzątania świata” połączona była z edukacją ekologiczną „Zielony Tydzień”, w tym czasie uczniowie mieli do wykonania różne zadania o tematyce ekologicznej. Hasło przewodnie było zgodne z hasłem akcji - „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!”.
Zielony tydzień - wyniki konkursów.
Klgazetkaj.poltechfizj.angj.niemsztukaWOStestsuma
 I a6,51000888,510960
I b5101007,5680955,5
I c081010993,50958,5
I d07009,58810042,5
I e6,59100987101069,5
I f871010991010982
II a9,590108,5103,50757,5
II b080109,58310856,5
II c7,5100109060951,5
II d090010759,51050,5
II e988,510872,510871
II f8,57008,51049754
II g060109960646
III a880109,5559761,5
III b1,5710108,506,50851,5
III c7,5961099810775,5
III d4,56009,59910957
III e3,564,5810090950
III f004,588,5736845
III g1,55008109 740,5

 

Klasy, które najlepiej wywiązały się z zadań otrzymają nagrody – niespodzianki, ufundowane przez Radę Rodziców.

mgr inż. W.Siemińska

opiekun szkolnego koła ekologicznego

Zdjęcia z akcji "Sprzątanie świata"!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright