PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Nowy E-DZIENNIK!!!
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Szkolna profilaktyka 35
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (18.11.2009r.)
Dyskoteka szkolna 80
Kategoria: Dyskoteka szkolna (07.10.2010r.)
Konkurs 8
Kategoria: Szkolny Konkurs Recytatorski (23.10.2012r.)
Realizowane projekty
Nowy E-DZIENNIK!!! Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Majewski   
01.03.2015.

Szanowni Rodzice z dniem 01 marca 2015 r.

przestanie działać dotychczasowy system

Dzienniczek Ucznia Optivum!!!

W minione ferie zimowe baza naszego dziennika elektronicznego została poddana migracji do systemu UONET+ . Uczniowie Optivum NET+ (UONET+) to nowoczesny system uczniowski obejmujący przede wszystkim e-dziennik (dostępny również na urządzeniach mobilnych z systemem Windows lub Android) oraz witrynę dla rodziców i uczniów.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że dane są widoczne dla rodzica natychmiast po wpisaniu przez nauczyciela. Kolejnym nowym atutem jest możliwość komunikacji nauczyciel – rodzic, jak i rodzic – nauczyciel poprzez witrynę dzienniczka,  co może wspomóc proces edukacyjny dziecka. Wszystkie te usługi są dla rodzica i ucznia bezpłatne!

Od poniedziałku tj. 9 marca 2015 rodzice mogą logować sie do tego systemu dziennika elektronicznego. Dostęp do dziennika elektronicznego - witryny systemu UONET+ mają tylko zarejestrowani w bazie użytkownicy. Otrzymają Państwo w tym tygodniu kartę informacyjną, na której należy wpisać adres e-mail, który będzie loginem przypisanym do danego ucznia.  Karty te należy podpisać, a ich szybki zwrot umożliwi niezwłoczne przypisanie do systemu i możliwość pierwszego zalogowania. Istnieje opcja przypisania każdemu z rodziców osobnego konta do nowego dzienniczka, jednak do tego będą potrzebne dwa różne adresy mailowe. Istnieje możliwość kontrolowania przez jednego rodzica/opiekuna więcej niż jednego dziecka uczęszczającego do tej samej szkoły na jednym koncie. Również podając dodatkowy adres mailowy dziecka mogą uczniowie mieć własny wgląd w dzienniczek odpowiednio zaadaptowany do ich potrzeb. 

Instrukcja logowania do dziennika elektronicznego:

 1. Pierwsze logowanie
  • wejdź na stronę: https://uonetplus.vulcan.net.pl/czarnkow
  • kliknij przycisk Zaloguj się
  • wprowadź podany na karcie informacyjnej swój adres e-mail
  • kliknij przycisk Przywracanie dostępu
  • w nowym oknie wprowadź na karcie informacyjnej swój adres e-mail (login)
  • powyżej przepisz tekst/teksty z obrazka
  • kliknij przycisk Wyślij wiadomość
  • przejdź do własnej poczty i kliknij w przysłany link
  • na stronie logowania podajemy e-mail i hasło
 2. Kolejne logowania

 

Instrukcja pierwszego logowania w wersji wizualnej do pobrania (plik pdf) http://www.bazawiedzy.vulcan.edu.pl/BibliotekaPDF/uonetplus/uonetplus_Pierwsze-logowanie.pdf

Pierwsze logowanie-film instruktażowy

Podręcznik użytkownika - MODUŁ UCZEŃ do pobrania (plik pdf) http://www.gimnazjum.czarnkow.pl/images/podrecznik_uonet.pdf

 W przypadku wątpliwości oraz zapytań proszę kierować je na adres kmajewskigimczar@o2.pl 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright