PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Poznaliśmy historię kościoła w Lubaszu
Start arrow Aktualności arrow Poznaliśmy historię kościoła w Lubaszu
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Impreza szkolna 272
Kategoria: ,,Podkówki" (07.04.2016r.)
Wycieczka 2
Kategoria: Zwiedziliśmy Złotą Pragę i Kotlinę Kłodzką (08-10.06.2016r.)
Mistrzostwa Powiatu w Aeorobiku Grupowym 2
Kategoria: Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku Grupowym
Realizowane projekty
Poznaliśmy historię kościoła w Lubaszu Drukuj Email
Redaktor: Kamila Kraśniewska, kl. 2e   
04.05.2016.
Image

     Dwunastego  kwietnia 2016 roku wybraliśmy się na wycieczkę w ramach zajęć Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego. Jako cel zwiedzania obraliśmy kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lubaszu.  Naszym opiekunem była pani Anna Jahnz,  a towarzystwa dotrzymywały nam dodatkowo panie:  Jolanta Łukaszewska, Eliza Rychlewska i Maria Stachowiak.

     Po dotarciu na miejsce spotkaliśmy się z księdzem wikariuszem. Po obejrzeniu kościoła z zewnątrz uznaliśmy, iż jest zbudowany na planie krzyża. Na początku weszliśmy na dwie wieże i do grobu rodziny Szułdrzyńskich.  Następnie obejrzeliśmy obraz Matki Boskiej. Poznaliśmy także jego historię. Po krótkiej modlitwie przystąpiliśmy do lepszego poznania kościoła. Słuchając opowiadań i wyjaśnień księdza, oglądaliśmy rokokowe elementy wyposażenia kościoła, pochodzące z ok. 1760r. Poznaliśmy dokładniej nawę główną, jak i kaplice boczne: lewą – św. Krzyża i prawą – św. Wojciecha i św. Stanisława Szczepanowskiego. Wiedza o każdym z elementów znajdujących się w kaplicach i nawie została nam przybliżona przez wikariusza. Po lepszym poznaniu kościoła zrobiliśmy zdjęcia wewnątrz i na zewnątrz budynku.  Przed wyjazdem z Lubasza nasza grupka podziękowała księdzu za poświęcony czas i przybliżenie historii kościoła.

     Naszą wycieczkę z całą pewnością można uznać za udaną. Poznaliśmy historię kościoła w Lubaszu w bardzo miłej atmosferze.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright