PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Wycieczka SKKT
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Bal 59
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
PG 168
Kategoria: Życie szkoły (2014/2015)
Fototeka 6
Kategoria: Egzamin gimnazjalny (23-25.04.2013r.)
Realizowane projekty
Wycieczka SKKT Drukuj Email
Redaktor: Anna Skowron, kl.2a   
09.05.2016.

Image     18 kwietnia 2016 roku odbyła się zorganizowana przez SKKT wycieczka, która pozwoliła nam poznać ciekawe miejsca w naszym regionie. Razem z Panią Anną Jahnz i Panią Jolantą Łukaszewską wyjechaliśmy około godziny 8:30. Pogoda bardzo nam dopisywała.                               

     Pierwszym punktem wycieczki był Skrzatusz. Jest to niewielka wieś w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim. W Skrzatuszu znajduje się sanktuarium maryjne z barokowym kościołem pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Proboszcz parafii w interesujący sposób opowiedział nam o historii tego miejsca. Właśnie w Skrzatuszu kilka lat temu o. Antonello Cededdu ogłosił proroctwo dla tej diecezji i dla Polski. Według jego widzenia Maryja poprosiła o to, by w Skrzatuszu na wzgórzu za sanktuarium powstało źródło, z którego popłynie 7 strumieni, które będą się ze sobą łączyć. Tak też się stało. Każdy z nas mógł wlać do butelki trochę wody i zabrać do domu. Pod koniec wizyty w Skrzatuszu ksiądz zaprosił nas na kawę i gorącą czekoladę.                                  

     Następnym punktem wycieczki był Wałcz. Jest to miasto w województwie zachodniopomorskim, siedziba powiatu wałeckiego i gminy Wałcz. Jest położone nad dwoma jeziorami - Zamkowym i Raduń oraz nad rzeką Żydówką. Najpierw zobaczyliśmy pozostałości schronów i umocnień Wału Pomorskiego, potem pojechaliśmy do centrum. Weszliśmy do ratusza i przeszliśmy się aleją gwiazd sportu przy jeziorze Raduń. Następnie pojechaliśmy na cmentarz wojenny żołnierzy Armii Czerwonej i Wojska Polskiego. Kolejnym punktem wycieczki był most wiszący nad jeziorem Raduń. Każdy, kto przez niego przeszedł został poczęstowany czekoladą, a było to nie lada wyzwanie. Ostatnim, ale zdecydowanie najciekawszym miejscem w Wałczu była ,,magiczna górka’’. Fenomen polega na tym, że zaparkowane samochody same poruszają się pod górkę, łamiąc prawa fizyki. Sami wykonaliśmy eksperyment polegający na rozlaniu wody na jezdnię. Jak też się spodziewaliśmy woda zaczęła płynąć pod górkę.                                                                                            

     Ostatnim miastem, które zwiedziliśmy, było Tuczno. Jest to miasto w woj. zachodniopomorskim. Najbardziej spodobał nam się tam sklep ze słodyczami. Wszyscy kupiliśmy ogromne ilości słodkości, ponieważ były sprzedawane w bardzo niskich cenach. Po wizycie w sklepie pojechaliśmy do Zamku Rodziny Wedlów-Tuczyńskich. Dowiedzieliśmy się, że właścicielami zamku byli przodkowie twórców czekolady ,,Wedel’’. To był ostatni punkt naszej wycieczki.                                               

     Około godziny 16:00 wróciliśmy do Czarnkowa. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Mamy nadzieję, że już niedługo udamy się w kolejną, równie ciekawą wyprawę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright