PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Nasz udział w konkursie języka polskiego o Janie Kochanowskim
Start arrow Aktualności arrow Nasz udział w konkursie języka polskiego o Janie Kochanowskim

Wycieczka szkolna 16
Kategoria: Wycieczka do Czech Wschodnich (31.05.-02.06.2010r.)
Sprzatanie swiata 9
Kategoria: Sprzątanie świata (16-18.09.2011r.)
Wreczenie Podkowek 61
Kategoria: Wręczenie Podkówek
Nasz udział w konkursie języka polskiego o Janie Kochanowskim Drukuj Email
Redaktor: Oliwia Polus, kl.2e
10.05.2016.

Image     W czwartek 28 kwietnia 2016 roku troje reprezentantów naszego gimnazjum: Zuzanna Gąsiewicz, Jan Janyska i Oliwia Polus wyjechało na konkurs polonistyczny o Janie Kochanowskim pt. "Jan Kochanowski - ojciec literatury polskiej". Odbył się on w Publicznym Gimnazjum im. Leśników Polskich, należącym do Zespołu Szkół w Gębicach. W konkursie brało udział 5 grup trzyosobowych. Oprócz nas byli najlepsi uczniowie z Jędrzejowa, Romanowa, Gębic i Kuźnicy Czarnkowskiej.

Konkurs składał się z dwóch części - indywidualnej i grupowej. W tej pierwszej każdy miał rozwiązać test związany z życiem i twórczością Jana Kochanowskiego oraz zagadnieniami polonistycznymi. W drugiej części każda grupa musiała wykonać trzy zadania - w tekście o Kochanowskim uzupełnić wyrazy z trudnościami ortograficznymi oraz postawić przecinki, napisać fraszkę na temat szkoły i stworzyć notatkę graficzną o pisarzu na podstawie jego biografii.

Jury, w którego skład wchodziły opiekunki grup, w tym nasza pani polonistka Sylwia Sowińska oraz pani Izabela Rybarczyk, która była organizatorką konkursu, zdecydowało jednogłośnie: w kategorii grup - I miejsce zajęły dziewczyny z Romanowa, II miejsce zawodnicy z Jędrzejowa, a III miejsce nasza grupa z Czarnkowa, natomiast w kategorii indywidualnej również III miejsce zajęła Oliwia Polus z naszej drużyny.

Na konkursie panowała przyjemna atmosfera. Zadbano też o poczęstunek i gorącą herbatę. Każdy uczestnik dał z siebie wszystko, a grupy świetnie poradziły sobie z zadaniami. Na pewno będziemy miło wspominać ten konkurs.