PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Nasz udział w konkursie języka polskiego o Janie Kochanowskim
Start arrow Aktualności arrow Nasz udział w konkursie języka polskiego o Janie Kochanowskim
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Wycieczka szkolna 16
Kategoria: Wycieczka do Czech Wschodnich (31.05.-02.06.2010r.)
Sprzatanie swiata 9
Kategoria: Sprzątanie świata (16-18.09.2011r.)
Wreczenie Podkowek 61
Kategoria: Wręczenie Podkówek
Realizowane projekty
Nasz udział w konkursie języka polskiego o Janie Kochanowskim Drukuj Email
Redaktor: Oliwia Polus, kl.2e   
10.05.2016.

Image     W czwartek 28 kwietnia 2016 roku troje reprezentantów naszego gimnazjum: Zuzanna Gąsiewicz, Jan Janyska i Oliwia Polus wyjechało na konkurs polonistyczny o Janie Kochanowskim pt. "Jan Kochanowski - ojciec literatury polskiej". Odbył się on w Publicznym Gimnazjum im. Leśników Polskich, należącym do Zespołu Szkół w Gębicach. W konkursie brało udział 5 grup trzyosobowych. Oprócz nas byli najlepsi uczniowie z Jędrzejowa, Romanowa, Gębic i Kuźnicy Czarnkowskiej.

     Konkurs składał się z dwóch części - indywidualnej i grupowej. W tej pierwszej każdy miał rozwiązać test związany z życiem i twórczością Jana Kochanowskiego oraz zagadnieniami polonistycznymi. W drugiej części każda grupa musiała wykonać trzy zadania - w tekście o Kochanowskim uzupełnić wyrazy z trudnościami ortograficznymi oraz postawić przecinki, napisać fraszkę na temat szkoły i stworzyć notatkę graficzną o pisarzu na podstawie jego biografii.

     Jury, w którego skład wchodziły opiekunki grup, w tym nasza pani polonistka Sylwia Sowińska oraz pani Izabela Rybarczyk, która była organizatorką konkursu, zdecydowało jednogłośnie: w kategorii grup - I miejsce zajęły dziewczyny z Romanowa, II miejsce zawodnicy z Jędrzejowa, a III miejsce nasza grupa z Czarnkowa, natomiast w kategorii indywidualnej również III miejsce zajęła Oliwia Polus z naszej drużyny.

     Na konkursie panowała przyjemna atmosfera. Zadbano też o poczęstunek i gorącą herbatę. Każdy uczestnik dał z siebie wszystko, a grupy świetnie poradziły sobie z zadaniami. Na pewno będziemy miło wspominać ten konkurs.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright