PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Z SKKT do Sierakowa...

Miedzynarodowy Festiwal Sportu 25_27_09_08r 9
Kategoria: Międzynarodowy Festiwal Spotru (25-27.09.2008r.)
Bal 101
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Rajd 137
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty (26.09.2012r.)
Z SKKT do Sierakowa... Drukuj Email
Redaktor: Administrator
06.06.2016.

Image     5 maja Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne (SKKT) w sześcioosobowej grupie uczniowskiej, pod opieką pani Anny Jahnz oraz pani Jolanty  Łukaszewskiej, wyruszyło na wycieczkę krajoznawczą.

Najpierw zobaczyliśmy plantację tulipanów w Chrzypsku Wielkim, która przeniosła nas do prawdziwej Holandii. Następnym przystankiem był Sieraków. Tam przyjrzeliśmy się z bliska Warcie oraz wspaniałemu Kościołowi Pobernardyńskiemu Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, którego bogate wnętrze chwyciło nas za serca. Oprócz tego zjedliśmy lody i regenerowaliśmy siły nad jeziorem Jaroszewskim. Potem w Słopanowie zwiedziliśmy drewniany kościół św. Mikołaja, pochodzący z XVII wieku, będący zabytkiem klasy "0". Na koniec wybraliśmy się do Obrzycka, aby obejrzeć pałac rodziny Raczyńskich, wybudowany w 1862 roku i ponownie rzucić okiem na piękno Warty.

Podczas wyprawy podziwialiśmy niezwykłą architekturę naszego województwa oraz jego zachwycające krajobrazy i walory turystyczne.

Spędziliśmy wyjątkowe popołudnie w miłej atmosferze, a dodatkowo odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Mamy nadzieję, że nadarzy się okazja, aby wybrać się na kolejne niezapomniane wprawy organizowane przez panią Jahnz.