PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Wieliczka, Kraków, Ojców...
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Bal 31
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Rajd 135
Kategoria: Rajd Gimnazjalisty (26.09.2012r.)
Impreza 54
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (14.01.2014r.)
Realizowane projekty
Wieliczka, Kraków, Ojców... Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
13.06.2016.

Image     Wycieczka jest jedną z podstawowych form procesu nauczania i wychowania. Stanowi nieodzowny element wychowania i dydaktyki, a przede wszystkim realizuje wszystkie zadania szkoły. Najlepiej wykształcony dydaktyk oraz najlepsze podręczniki nie są w stanie zastąpić poznania przez obserwację, przeżycie i własne doświadczenie. Już Jan Amos Komeński w Wielkiej Dydaktyce (1957) zachęcał, by ludzi nauczać czerpiąc wiedzę nie z książek lecz z nieba i ziemi, dębów i buków.

     Uczniowie w trakcie wycieczki uczą się szanować wszelkie przejawy życia, wyzbywać zachowań agresywnych, szybciej przyswajają i wzbogacają oraz łatwiej utrwalają poznane wiadomości, poznają konkretne zjawiska i przedmioty, które znają z procesu lekcyjnego, uczą się zastosowania poznanych wiadomości i umiejętności w praktyce, uczą się podejmowania wysiłku i aktywności w celu poszerzenia swoich "horyzontów", poznają sposoby zdobywania wiedzy, korzystania z "potencjału" ludzkiego oraz doceniają zasoby wiedzy źródłowej. Nauczycielowi wycieczka pozwala na osiągnięcie lepszych wyników w pracy dydaktycznej, zachęcenie i zaangażowanie uczniów w twórcze uczestnictwo w procesie uczenia się -nauczania, angażowanie uczniów w życie grupy i klasy - uspołecznienie, poznanie bliższe uczniów i nawiązania z nimi bardziej bezpośredniego kontaktu, uaktywnienie uczniów nieśmiałych i kontrolowanie uczniów nadpobudliwych, wzbudzanie uczucia dumy regionalnej oraz rozwijanie postawy patriotycznej, kształtowanie ogólnoludzkiej zasady ochrony przyrody, poszanowanie wartości istniejących dóbr naturalnych oraz "myśli ku przyszłości" -dbanie o zachowanie naszych najcenniejszych zabytków by przekazać je przyszłym pokoleniom. Chcemy podziękować naszym nauczycielom pani mgr Agacie Mazurek i panu mgr Maciejowi Mitucie za zorganizowanie wycieczki do Krakowa w dniach 16.05. – 18.05.2016r. Mieliśmy okazję w ciągu 3 dni zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Mogliśmy zobaczyć piękne komory (w tym najpiękniejszą Kaplicę św. Kingi), niesamowite podziemne jeziora, unikalne rzeźby solne. W drugim dniu zwiedzaliśmy Kraków – spacer Drogą Królewską, pomnik Grunwaldzki, mury obronne i Barbakan, Stary Rynek, kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza wywarły na nas ogromne wrażenie. Byliśmy zachwyceni też Uniwersytetem Jagiellońskim, na którym być może w przyszłości będziemy studiować, Plantami, Pałacem Biskupim, Wzgórzem Wawelskim. W ostatnim dniu naszej wycieczki zwiedzaliśmy Ojcowski Park Narodowy, Grotę Łokietka. Mieliśmy okazję zobaczyć Maczugę Herkulesa i dziedziniec zamku w Pieskowej Skale z niesamowicie pięknym punktem widokowym.

     Było super! Zapewniamy rodziców, że oprócz tego, że poznaliśmy nowe miejsca i wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat historii naszej pięknej ojczyzny to noclegi mieliśmy w pięknym miejscu – Gospodarstwie Agroturystycznym, a właściwie leśniczówce. Warunki noclegowe w porządku, a jedzenie też ok. Dziękujemy organizatorowi naszej wycieczki i opiekunom. Czekamy na następną.

Joanna Just, Kinga Borowiak, Cezary Sikora, Zuzanna Sakowicz i Oliwia Dykaw
– uczniowie klasy Ic Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright