PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Najlepsi z Najlepszych w eurowizyjnym wydaniu
Start arrow Aktualności arrow Najlepsi z Najlepszych w eurowizyjnym wydaniu
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Impreza szkolna 56
Kategoria: Uroczystość wręczenia ,,Podkówek" (06.04.2011r.)
Bal 151
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Wystawa 9
Kategoria: ,,Dzień Kredki" - wystawa (27.11.2014r.)
Realizowane projekty
Najlepsi z Najlepszych w eurowizyjnym wydaniu Drukuj Email
Redaktor: mgr S.Sowińska, mgr E.Wenz   
29.06.2016.

Image     20 czerwca 2016r. w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie odbył się kolejny już koncert Najlepsi z Najlepszych. Celem tej uroczystości jest docenienie i nagrodzenie uczniów naszej szkoły odnoszących sukcesy w różnych dyscyplinach naukowych, artystycznych  i sportowych w mijającym roku szkolnym.

     To niezwykle ważna i tradycyjna uroczystość w naszym gimnazjum i ponownie w tym roku organizatorki koncertu: Ewa Wenz, Sylwia Sowińska, Małgorzata Dusan-Stułka zadbały  o najdrobniejsze szczegóły imprezy. Inspiracją do tegorocznego koncertu był występ Michała Szpaka w Sztokholmie w finale Eurowizji i w podobnym klimacie przebiegał nasz koncert. W dwóch częściach: naukowej i sportowej nagrodzono wielu gimnazjalistów nominowanych w różnych kategoriach za osiągnięcia i reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych w roku szkolnym 2015/2016. Łączyliśmy się z poszczególnymi przedmiotowymi stolicami, w których prezenterzy przedstawiali nazwiska wyróżnionych uczniów w danych przedmiotach. Były to relacje m.in. z następujących miejsc: Polakowo, Hislandia, Sztukatowo, Matlandia, Fizykstan, Infograd, Bioraina, Geografomania, Chemiszawa, Angolia, Deutschlandia i Sportmania. W plebiscytach trwających przez cały rok szkolny uczniowie gromadzili punkty zgodnie z rangą konkursu. Spośród nich wyłoniono dwie najlepsze osoby, którym dyrekcja  wręczyła statuetki. Zofia Maszewska z klasy III a otrzymała tytuł „Supergłowa Nauk Humanistycznych”, a Mateusz Magdziarz z klasy II b  – „Supergłowa Nauk Matematyczno – Przyrodniczych. Chcąc jeszcze bardziej nawiązać do Konkursu Piosenki Eurowizja, w przerwie gali przeprowadzono quiz na temat znajomości eurowizyjnych przebojów i ku zaskoczeniu organizatorów uczniowie szybko rozpoznali światowe i polskie piosenki Eurowizji z różnych lat. W części sportowej  wyróżniono najlepszych  dziesięciu sportowców wśród chłopców, na ich czele stanął Filip Jankowski z klasy III c, oraz złotą dziesiątkę sportsmenek, wśród których najlepsza okazała się Anna Skowron z klasy II a. Wręczono również specjalną nagrodę najpopularniejszemu sportowcowi naszego gimnazjum, którego wyłoniono w głosowaniu, a okazał się nim wyróżniony już wcześniej Filip Jankowski.

     W koncercie dominowały piosenki przypominające eurowizyjne przeboje, a wykonanie ich przez uczennice naszego gimnazjum zachwyciło wszystkich uczestników gali.  Nie zabrakło również wywiadów na gorąco przeprowadzanych przez błyskotliwych dziennikarzy.

     Był to wyjątkowy i atrakcyjny dla uczniów dzień podsumowujący mijający rok szkolny.

 

     Za ufundowanie nagród dziękujemy sponsorom:

- Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie,

- Steico, Druk –Komp,

- Radosław Napierała

- Magdalena Romanowska.                                                                                           

 Sylwia Sowińska i Ewa Wenz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright