PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Wycieczka śladem chińskich wynalazków i polskiej opery
Start arrow Archiwum 2007/08 arrow Wycieczka śladem chińskich wynalazków i polskiej opery

Bal 17
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (29.05.2015r.)
Turniej 7
Kategoria: Turniej leśny (06.10.2011r.)
Bal 80
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Wycieczka śladem chińskich wynalazków i polskiej opery Drukuj Email
Redaktor: Monika Thiel , Paulina Grabarz
23.11.2007.
Image14 listopada bieżącego roku klasy IIIc i IIIe z wychowawczyniami – p. S. Sowińską i p. E. Wenz wybrały się na wycieczkę do Poznania.
Wyruszyliśmy spod gimnazjum o godzinie 10.05. Po półtora godzinnej podróży trafiliśmy do Plazy (centrum handlowe). Tam spędziliśmy dobra godzinę, którą przeznaczyliśmy na drobne zakupy. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Stary Browar, w którym podzieleni na dwie grupy obejrzeliśmy wystawę „Tajemnice chińskiego geniuszu – odkrycia i wynalazki”. Jej tematem były wynalazki związane z nauką i techniką oraz kulturą Chin. Najbardziej zainteresowały nas takie eksponaty, jak: magiczne zwierciadło i latarnia, kostiumy z opery pekińskiej, lektyka czy armata.

Dodatkowo każdy z nas mógł zakupić małą pamiątkę. Pozostały czas przeznaczyliśmy na spożycie ciepłego posiłku i dokończenie zakupów. O godzinie 18 przejechaliśmy do Teatru Wielkiego na operę pt. „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. Spektakl trwał ponad trzy godziny, z dwiema przerwami, w czasie których mogliśmy zregenerować siły. Samo przedstawienie dla niektórych było dosyć trudne w odbiorze, ale zapewne wszystkich zachwycił i ożywił bardzo energiczny mazur w wykonaniu baletu. Każdy z nas wychodząc z teatru miał w pamięci słowa: „ Wszak kubek w kubek, słowo w słowo, dlaczego dwór ten strasznym się zowie”. Do domu wróciliśmy po godzinie 23.30.

Monika Thiel , Paulina Grabarz

ImageImage