PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Wycieczka śladem chińskich wynalazków i polskiej opery
Start arrow Archiwum 2007/08 arrow Wycieczka śladem chińskich wynalazków i polskiej opery
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Profilaktyka 21
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (15.01.2016r.)
Czytamy dzieciom 7
Kategoria: U przedszkolaków (12.02.2010r.)
Bal 203
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Realizowane projekty
Wycieczka śladem chińskich wynalazków i polskiej opery Drukuj Email
Redaktor: Monika Thiel , Paulina Grabarz   
23.11.2007.
Image14 listopada bieżącego roku klasy IIIc i IIIe z wychowawczyniami – p. S. Sowińską i p. E. Wenz wybrały się na wycieczkę do Poznania.
Wyruszyliśmy spod gimnazjum o godzinie 10.05. Po półtora godzinnej podróży trafiliśmy do Plazy (centrum handlowe). Tam spędziliśmy dobra godzinę, którą przeznaczyliśmy na drobne zakupy. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Stary Browar, w którym podzieleni na dwie grupy obejrzeliśmy wystawę „Tajemnice chińskiego geniuszu – odkrycia i wynalazki”. Jej tematem były wynalazki związane z nauką i techniką oraz kulturą Chin. Najbardziej zainteresowały nas takie eksponaty, jak: magiczne zwierciadło i latarnia, kostiumy z opery pekińskiej, lektyka czy armata.

 Dodatkowo każdy z nas mógł zakupić małą pamiątkę. Pozostały czas przeznaczyliśmy na spożycie ciepłego posiłku i dokończenie zakupów. O godzinie 18 przejechaliśmy do Teatru Wielkiego na operę pt. „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. Spektakl trwał ponad trzy godziny, z dwiema przerwami, w czasie których mogliśmy zregenerować siły. Samo przedstawienie dla niektórych było dosyć trudne w odbiorze, ale zapewne wszystkich zachwycił i ożywił bardzo energiczny mazur w wykonaniu baletu. Każdy z nas wychodząc z teatru miał w pamięci słowa: „ Wszak kubek w kubek, słowo w słowo, dlaczego dwór ten strasznym się zowie”. Do domu wróciliśmy po godzinie 23.30.

 Monika Thiel , Paulina Grabarz

 

 

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright