PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Informacja dla uczniów i rodziców.
Start arrow Archiwum 2007/08 arrow Informacja dla uczniów i rodziców.
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Football without frontiers 110
Kategoria: Football without frontiers (11.10.2009r.)
Konkurs 8
Kategoria: Święto Wolności i Praw Obywatelskich (02.06.2014r.)
Impreza 201
Kategoria: Uroczyste wręczenie ,,Podkówek" uczniom klas trzecich (10.04.2014r.)
Realizowane projekty
Informacja dla uczniów i rodziców. Drukuj Email
Redaktor: Dyrektor szkoły   
15.05.2008.

 WESWiO – 071/44/08                         Poznań, 13.05.2008r.

 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek województwa wielkopolskiego

Wielkopolski Kurator Oświaty informuje, że Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zainicjował akcję „PUSTYM ŁAWKOM – STOP”, polegającą na podjęciu wzmożonych działań prewencyjnych ukierunkowanych na młodzież szkolną, która bez uzasadnionego powodu będzie przebywała w czasie zajęć edukacyjnych poza szkołami.
Działania te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży oraz ograniczenie rozmiarów patologii społecznych i przestępczości wśród nieletnich. W związku z tym w dniach od 28 do 29 maja 2008 roku na terenie całego województwa wielkopolskiego prowadzone będą działania prewencyjne ukierunkowane na wyeliminowanie zjawisk, mających wpływ na demoralizację i przestępczość wśród dzieci i młodzieży, w tym problemów związanych z brakiem realizacji obowiązku szkolnego, spożywania napojów alkoholowych oraz paleniem papierosów, uprawianiem nierządu oraz ucieczek z domów rodzinnych i placówek szkolno – wychowawczych.

W ramach zaplanowanych działań prewencyjno – profilaktycznych wielkopolscy policjanci realizować będą następujące przedsięwzięcia:
1) wzmożone patrole w miejscach, gdzie młodzież najczęściej przebywa na wagarach, tj.: w okolicach centrów handlowych, kafejek internetowych, pubów, bulwarów nadrzecznych, parków i skwerów, akwenów wodnych itd.

2) Legitymowanie małoletnich – ujawnianie wagarowiczów i uciekinierów z domu

3) Kontrole miejsc dystrybucji substancji psychoaktywnych oraz miejsc gromadzenia się osób, które tego typu środki zażywają

4) Sprawdzanie punktów sprzedaży i podawania alkoholu pod kątem dostępu do niego osób małoletnich.

W związku z tym proszę Państwa Dyrektorów szkół i placówek województwa wielkopolskiego o przekazanie uczniom i rodzicom informacji o działaniach podjętych przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz o konsekwencjach prawnych wynikających z lekceważenia obowiązku szkolnego.

 

Wielkopolski Kurator Oświaty
/-/ Elżbieta Leszczyńska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright