PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Informacja dla uczniów i rodziców.
Start arrow Archiwum 2007/08 arrow Informacja dla uczniów i rodziców.

Impreza 138
Kategoria: Święto Nauk Humanistycznych (06.05.2014r.)
Wystawa 30
Kategoria: Wystawa pocztówek (23.10.2012r.)
Impreza szkolna 9
Kategoria: Szkolne Święto Nauk Matematyczno-Przyrodniczych (28.04.2016r.)
Informacja dla uczniów i rodziców. Drukuj Email
Redaktor: Dyrektor szkoły
15.05.2008.

WESWiO – 071/44/08                         Poznań, 13.05.2008r.

Dyrektorzy szkół i placówek województwa wielkopolskiego

Wielkopolski Kurator Oświaty informuje, że Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zainicjował akcję „PUSTYM ŁAWKOM – STOP”, polegającą na podjęciu wzmożonych działań prewencyjnych ukierunkowanych na młodzież szkolną, która bez uzasadnionego powodu będzie przebywała w czasie zajęć edukacyjnych poza szkołami.
Działania te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży oraz ograniczenie rozmiarów patologii społecznych i przestępczości wśród nieletnich. W związku z tym w dniach od 28 do 29 maja 2008 roku na terenie całego województwa wielkopolskiego prowadzone będą działania prewencyjne ukierunkowane na wyeliminowanie zjawisk, mających wpływ na demoralizację i przestępczość wśród dzieci i młodzieży, w tym problemów związanych z brakiem realizacji obowiązku szkolnego, spożywania napojów alkoholowych oraz paleniem papierosów, uprawianiem nierządu oraz ucieczek z domów rodzinnych i placówek szkolno – wychowawczych.

W ramach zaplanowanych działań prewencyjno – profilaktycznych wielkopolscy policjanci realizować będą następujące przedsięwzięcia:
1) wzmożone patrole w miejscach, gdzie młodzież najczęściej przebywa na wagarach, tj.: w okolicach centrów handlowych, kafejek internetowych, pubów, bulwarów nadrzecznych, parków i skwerów, akwenów wodnych itd.

2) Legitymowanie małoletnich – ujawnianie wagarowiczów i uciekinierów z domu

3) Kontrole miejsc dystrybucji substancji psychoaktywnych oraz miejsc gromadzenia się osób, które tego typu środki zażywają

4) Sprawdzanie punktów sprzedaży i podawania alkoholu pod kątem dostępu do niego osób małoletnich.

W związku z tym proszę Państwa Dyrektorów szkół i placówek województwa wielkopolskiego o przekazanie uczniom i rodzicom informacji o działaniach podjętych przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz o konsekwencjach prawnych wynikających z lekceważenia obowiązku szkolnego.

Wielkopolski Kurator Oświaty
/-/ Elżbieta Leszczyńska