PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - V Festiwal Piosenki Niemeickiej

Dyskoteka szkolna 19
Kategoria: Dyskoteka szkolna (07.10.2010r.)
Talizman na szczescie 45
Kategoria: Wręczenie ,,podkówek" (20.04.2010r.)
Swieto Nauk Matematyczno - Przyrodniczych 56
Kategoria: Świeto Nauk Matematyczno - Przyrodniczych
V Festiwal Piosenki Niemeickiej Drukuj Email
Redaktor: mgr Beata Cybel
06.06.2008.

Image

To już piąty raz spotkaliśmy się z niemiecką piosenką w murach naszego gimnazjum. Festiwal piosenki niemieckiej znany jest od dawna w naszym powiecie. Tym razem 6. czerwca gościło u nas, jak co roku wielu wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs zyskał popularność również poza powiatem. Przyjechali do nas uczniowie z Tuczna, Barlinka, Wałcza, Szczecinka, Stęszewa i innych miejscowości. Wszyscy uczestnicy walcząc o najwyższe miejsca, wykazali wysoki poziom wykonania utworów.
Jury przewodniczył, jak co roku, pan Michał Górzny a wraz z nim pan Andrzej Kopaczewski. Specjalnie na tę okazję z Niemiec, z Gadebusch, przyjechali państwo Karin i Rudolf Pieper, którzy zwracali szczególną uwagę na poprawność wymowy niemieckiej i dopasowanie repertuaru do wieku uczestników. Wraz z nimi w komisji pracowała pani Anna Banasik, przedstawiciel wydawnictwa WSiP z Warszawy, a pan Dariusz Gałczyński przeprowadził konferencję metodyczną dla nauczycieli.

Wydawnictwo WSiP ufundowało dyplomy, nagrody i upominki dla laureatów i ich opiekunów. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie, gdyż wszyscy włożyli wiele wysiłku, starań i pracy, by przygotować podkład muzyczny oraz wykonanie piosenki. Nagrody ufundowało również Starostwo Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, firma STEICO oraz firma AGA państwa Fąferków. Tegoroczną scenografię zawdzięczamy drukarni INTERAK i panu Pawłowi Zychowi z wydawnictwa ADEON. Dzięki tak licznym sponsorom nagrody okazały się bardzo obfite i interesujące. Dziękujemy!
Gratulacje należą się naszym uczennicom, które wyśpiewały miejsca na podium. Agnieszka Fąferek, zajęła II miejsce, wykonując piosenkę pt „Dings”, a Paulina Grabarz, Asia Kubiak i Beata Rettig zajęły III miejsce w kategorii zespół.
Cieszy nas fakt, że wysiłki nauczycieli i uczniów klasy I b i innych, a także pomoc rodziców w przygotowaniu poczęstunku, zostały docenione i zachęciły do brania udziału w festiwalu w kolejnym roku.

Szkoła podstawowa - Solista
I miejsce – Szkoła podstawowa w Sporem – Jessica Polanowska
II miejsce – Szkoła podstawowa w Wierzchowie – Paulina Dziadul
III miejsce – Szkoła podstawowa w Gębicach – Aleksandra Spychała
Szkoła Podstawowa – Zespół
Wyróżnienia:
• Szkoła podstawowa w Sarbii – Anna Barczyńska, Klaudia Pawłowska, Irmina Wiśniewska, Michalina Gidzewicz
• Szkoła podstawowa Gębice – Sylwia Pacak, Angelika Orłowska, Żaneta Budnik
Gimnazjum – Solista
I miejsce – Gimnazjum w Krzyżu – Katarzyna Czyżewska
II miejsce – Gimnazjum w Czarnkowie – Agnieszka Fąferek
III miejsce – Gimnazjum w Stęszewie –Paulina Błociszewska
Wyróżnienie
• Gimnazjum w Wierzchowie – Joanna Gawrosz
• Gimnazjum w Barlinku – Marta Przeniosło
Gimnazjum – Zespół
I miejsce – Gimnazjum w Krzyżu – Katarzyna Tomaszewicz, Anna Chojan, Katarzyna Czyżewska
II miejsce – Gimnazjum w Barlinku - Eliza Czaińska, Agata Motyka, Alicja Olejnik, Angelika Błaszczyk
III miejsce – Gimnazjum w Czarnkowie – Paulina Grabarz, Joanna Kubiak, Beata Rettig
Wyróżnienie
• Gimnazjum w Romanowie Dolnym – Marta Leśniewska, Izabela Szudzikowska
Szkoła Średnia – Solista
I miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Goraju – Marta Siodlarczyk
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance – Joanna Łuszczak
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Barlinku – Justyna Galant
Szkoła Średnia – Zespół
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie – Barbara Ratajczak, Natalia Gralińska, Maria Pawlak
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance - Ewa Napelus, Magdalena Jęśko, Martyna Parthun
III miejsce – Zespół Szkół w Krzyżu – Marta Grzegorek, Agata Grzebyta

mgr Beata Cybel

Galeria V Festiwalu Piosenki Niemieckiej!!!