PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - VI Festiwal Piosenki Niemieckiej rozstrzygnięty!
Start arrow Archiwum 2008/09 arrow VI Festiwal Piosenki Niemieckiej rozstrzygnięty!

PG 59
Kategoria: Życie szkoły (2014/2015)
Wycieczka szkolna 4
Kategoria: Spotkanie uczniów z Czarnkowa i Rehny (7-12.06.2010r.)
Bal 61
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
VI Festiwal Piosenki Niemieckiej rozstrzygnięty! Drukuj Email
Redaktor: mgr Beata Cybel
13.06.2009.
Image     W piątek, 5.czerwca 2009r. odbył się w naszym gimnazjum VI Festiwal Piosenki Niemieckiej.

No i zeszły się dziewczęta i chłopczęta pewnie też.
Żeby nie iść dziś do szkoły przyszło ich na poły,
By nie śpiewać już w łazience, ku rodziców ich udręce.

W tegorocznym festiwalu udział wzięło ponad 40 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych walcząc o najwyższe miejsca. Wykazali oni wysoki poziom wykonania utworów.
Jury przewodniczył, jak co roku, c
złowiek o wielkim uchu-pan Michał Górzny. Nastawiony na wrażliwość muzyczną wychwycił najmniejszy fałsz! Wraz z nim uszy nastawiał pan Andrzej Kopaczewski.  On usłyszszumy, szmery, zgrzyty, by ustalić faworyty!
Specjalnie na tę okazję z Niemiec, z Gadebusch, przyjechali państwo Karin i Rudolf Pieper, z
nawcy wymowy jakże trudnego, łamiącego nasze języki-języka niemieckiego.
Zwracali oni szczególną uwagę na poprawność wymowy niemieckiej i dopasowanie repertuaru do wieku uczestników.
Pawlak w Samych swoich, podczas wizyty w „wielkim kraju – Ameryce”, mówił o tym, że od języka obcego można, co najwyżej, dostać pypcia na języku!

Po wykonaniu wszystkich piosenek w języku niemieckim, który królował na scenie, stwierdzono, że:

Z wycieńczenia nikt nie padł,
Języka nikt nie połamał,
Pypci było brak,
Małżowiny uszne – stan sprzed festiwalu,
Struny głosowe niepozrywane.
Wszyscy mądrzejsi, bogatsi, śpiewniejsi
,
więc jury postanowiło wyłonić zwycięzców!

Gratulacje należą się naszym uczennicom, które wyśpiewały III miejsca na podium. Naszą szkołę reprezentowały:
Agnieszka Czaplewska  z piosenką „Drück die 1”
oraz zespół: Marta Klimaszewska, Agnieszka Mleczko i Joanna Kowal z piosenką „Dieser Weg”

18 nagród za zajęte miejsca, wyróżnienia i dyplomy ufundowało Wydawnictwo WSiP, Starostwo Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego oraz Zrzeszenie Schronisk Młodzieżowych w Turyngii w Niemczech. A oczekiwanie na wyniki osłodziły pączki ufundowane przez panią Kałużyńską.

Imprezę prowadzili Agnieszka Bajsert i Bartosz Dykaw, natomiast nad organizacją, przebiegiem i zadowoleniem uczestników czuwali uczniowie klasy 2B wraz z rodzicami, którym bardzo dziękuję za wkład pracy i zaangażowanie.

A teraz wszystkie lokaty:

SZKOŁY PODSTAWOWE

SOLIŚCI:

I miejsce:              Jessica Polanowska           ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie
II miejsce:             Ada Suska                        ze Szkoły Podstawowej w Gostomii
III miejsce:            Zuzanna Fryska                 ze Szkoły Podstawowej w Hucie
wyróżnienie:         Natalia Garstka                  ze Szkoły Podstawowej w Sarbii
                           Marta Maluk                      ze Szkoły Podstawowej w Śmieszkowie

I miejsce:                Karolina Benkowska i Justyna Majko z Huty
II miejsce:               Bartłomiej Pawłowski i Michalina Gidzewicz z Sarbii
III miejsce:              Marika Zembska i Zuzanna Frankowska z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance
wyróżnienie:           Karolina Konecka i Kamila Kowalski z Wierzchowa

GIMNAZJA

I miejsce:                Anna Chojan                z Krzyża Wlkp

II miejsce:               Sylwia Wilk                  z Tuczna

III miejsce:              Agnieszka Czaplewska z Czarnkowa

I miejsce:                Piotr Regner i Katarzyna Jarzykiewicz w Sporem

II miejsce:               Anna Chojan i Marcin Czerwiński z Krzyża Wlkp

III miejsce:              Marta Klimaszewska, Agnieszka Mleczko i Joanna Kowal z Czarnkowa

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

SOLIŚCI:

I miejsce:                Martyna Parthun z Zespołu Szkół im. H. Sienkiwicz w Trzciance

ex aequo:                Katarzyna Czyżewska z LO w Krzyżu Wlkp.

II miejsce:               Agata Grzebyta z Zespołu Szkół w Krzyżu Wlkp.

III miejsce:              Joanna Rutkowska z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju

wyróżnienie:           Kamila Kujawska z Zespołu Szkół w Wałczu

ZESPOŁY:

wyróżnienie:           Marta Wykurz, Beata Warnke i Aleksandra Oskaldowicz z Zespołu Szkół w Trzciance

Z A P R A S Z A M Y    D O    O B E J R Z E N I A    Z D J Ę Ć    Z    F E S T I W A L U ! ! !