PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Wycieczka w Karkonosze

Bal 82
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Bal 118
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Wycieczka szkolna 9
Kategoria: Spotkanie uczniów z Czarnkowa i Rehny (7-12.06.2010r.)
Wycieczka w Karkonosze Drukuj Email
Redaktor: Uczennice z kl. Ig
23.06.2009.

Image     Na wycieczce w Karkonoszach byliśmy trzy dni. 18 maja 2009 r. klasy Ib, Ic i Ig wraz z wychowawcami tj. panią S.Sowińską, E.Wenz i panem J.Pietraszakiem wyjechały  do Karpacza.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kościół Pokoju w Jaworze. Jest  to budowla, która powstała w latach 1654-1655 według projektu Albrechta von Säbischa. Po skończeniu zwiedzania świątyni  udaliśmy się do Bolkowa obejrzeć ruiny zamku. Atrakcją kończącą ten dzień był spacer na Sokolik-wzniesienie o wysokości  642 m. n.p.m. Szczyt tej góry to punkt widokowy na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską. Dzień zakończyliśmy o 18.00 obiadokolacją.

Drugiego dnia padało, więc pod znakiem zapytania stanęło nasze wejście na Śnieżkę. Opiekunowie zdecydowali jednak, że udamy się do Świątyni Wang (świątynia jest zbudowana z drewna i nie ma w niej ani jednego gwoździa). Cały czas padało i było zimno. Mimo niesprzyjającej aury ruszyliśmy dalej. Pełen optymizmu przewodnik postanowił doprowadzić nas chociaż  do „Strzechy Akademickiej”(schroniska położonego ok.1200 m n.p.m) . Przemoczeni i zmęczeni wędrówką uczniowie zbuntowali się i nie chcieli iść dalej . Jednak pilot zadecydował, że wejdziemy na najwyższy punkt Śnieżki . Jest tam bardzo dużo skał i łatwo się przewrócić, jednak obyło się bez wypadków. W sumie przeszliśmy 20 km, a o 18.00 doszliśmy do Willi „Astor”.

W trzeci , ostatni dzień zwiedziliśmy Muzeum Zabawek z kolekcji Henryka Tomaszewskiego .  Później poszliśmy na tor saneczkowy, gdzie mogliśmy kupić pamiątki i odpocząć. Było bardzo fajnie, zdarzyło się kilka drobnych i niegroźnych wypadków, ale wszystko dobrze się skończyło . Przedostatnim punktem wycieczki był wodospad, a zwiedzanie zakończyliśmy w Chojniku (wejściem na wzgórze, gdzie znajdują się ruiny zamku) .

Pomimo zmęczenia i bólu nóg wycieczkę zaliczamy do udanych . Jesteśmy z siebie dumni - w trzy dni zdobyliśmy trzy szczyty(Sokolik i Chojnik-ponad 600 m , Śnieżka 1602 m).  Mamy nadzieję, że następne wycieczki będą jeszcze lepsze!