PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Wycieczka w Karkonosze
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Bal 82
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Bal 118
Kategoria: Bal Gimnazjalisty (30.05.2014r.)
Wycieczka szkolna 9
Kategoria: Spotkanie uczniów z Czarnkowa i Rehny (7-12.06.2010r.)
Realizowane projekty
Wycieczka w Karkonosze Drukuj Email
Redaktor: Uczennice z kl. Ig   
23.06.2009.

Image     Na wycieczce w Karkonoszach byliśmy trzy dni. 18 maja 2009 r. klasy Ib, Ic i Ig wraz z wychowawcami tj. panią S.Sowińską, E.Wenz i panem J.Pietraszakiem wyjechały  do Karpacza.

     Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kościół Pokoju w Jaworze. Jest  to budowla, która powstała w latach 1654-1655 według projektu Albrechta von Säbischa. Po skończeniu zwiedzania świątyni  udaliśmy się do Bolkowa obejrzeć ruiny zamku. Atrakcją kończącą ten dzień był spacer na Sokolik-wzniesienie o wysokości  642 m. n.p.m. Szczyt tej góry to punkt widokowy na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską. Dzień zakończyliśmy o 18.00 obiadokolacją.

Drugiego dnia padało, więc pod znakiem zapytania stanęło nasze wejście na Śnieżkę. Opiekunowie zdecydowali jednak, że udamy się do Świątyni Wang (świątynia jest zbudowana z drewna i nie ma w niej ani jednego gwoździa). Cały czas padało i było zimno. Mimo niesprzyjającej aury ruszyliśmy dalej. Pełen optymizmu przewodnik postanowił doprowadzić nas chociaż  do „Strzechy Akademickiej”(schroniska położonego ok.1200 m n.p.m) . Przemoczeni i zmęczeni wędrówką uczniowie zbuntowali się i nie chcieli iść dalej . Jednak pilot zadecydował, że wejdziemy na najwyższy punkt Śnieżki . Jest tam bardzo dużo skał i łatwo się przewrócić, jednak obyło się bez wypadków. W sumie przeszliśmy 20 km, a o 18.00 doszliśmy do Willi „Astor”.

W trzeci , ostatni dzień zwiedziliśmy Muzeum Zabawek z kolekcji Henryka Tomaszewskiego .  Później poszliśmy na tor saneczkowy, gdzie mogliśmy kupić pamiątki i odpocząć. Było bardzo fajnie, zdarzyło się kilka drobnych i niegroźnych wypadków, ale wszystko dobrze się skończyło . Przedostatnim punktem wycieczki był wodospad, a zwiedzanie zakończyliśmy w Chojniku (wejściem na wzgórze, gdzie znajdują się ruiny zamku) .

     Pomimo zmęczenia i bólu nóg wycieczkę zaliczamy do udanych . Jesteśmy z siebie dumni - w trzy dni zdobyliśmy trzy szczyty(Sokolik i Chojnik-ponad 600 m , Śnieżka 1602 m).  Mamy nadzieję, że następne wycieczki będą jeszcze lepsze!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright