PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - ,,Moje boisko - ORLIK 2012"
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Dyskoteka 10
Kategoria: Dyskoteka (18.01.2012r.)
Przedstawienie 4
Kategoria: PG Przedszkolakom (12.10.2015r.)
Rajd 45
Kategoria: Rajd gimnazjalisty (24.09.2014r.)
Realizowane projekty
,,Moje boisko - ORLIK 2012" Drukuj Email
Redaktor: Koło Dziennikarskie/Marta Grębka   
12.10.2009.
Image      30 września br. miało miejsce uroczyste otwarcie kompleksu sportowego ORLIK.
     Za całokształt przygotowań i samą uroczystość odpowiadała  Pani Renata Barnaś, która współpracując z uczniami i nauczycielami naszego gimnazjum zorganizowała w/w otwarcie. Niejako w nagrodę za włożony trud i umiejętności organizacyjne Pani Renaty w godzinach lekcyjnych pierwszeństwo korzystania z ORLIKA mają uczniowie naszego gimnazjum.

     Prowadzącymi uroczystość byli Kasia Karpińska i Bartek Dykaw z klasy 3d.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00, od przemówień i podziękowań Pana Burmistrza – Franciszka Strugały. Wybudowania obiektu gratulowali posłowie Romuald Ajchler i Piotr Waśko,  Dyrektor Deparlamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – Tomasz Wiktora oraz przedstawiciele samorządów lokalnych - Starosta,  wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Goście wręczyli piłki do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Później nastąpiło przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu przez Proboszcza Parafii JChNK w Czarnowie. Padły również honorowe pierwsze strzały na bramkę, oddane przez zaproszonych gości.

     Na otwarciu wystąpili uczniowie gimnazjum, którzy przygotowali dwa układy aerobiku i piosenki o tematyce sportowej. Mecze rozegrali uczniowie Szkoły Podstawowej, gimnazjum,  nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego oraz siatkarki z czarnkowskiego MKS-u oraz samorządowcy i wykonawcy.

O INWESTYCJI
Boisko powstało w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012” zakładającego budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym. Założeniem programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu. W skład kompleksu sportowego wchodzi boisko piłkarskie o nawierzchni ze sztucznej trawy oraz wielofunkcyjne boisko do siatkówki i koszykówki o nawierzchni poliuretanowej.

Artykuł autoryzowała Pani mgr Renata Barnaś

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright