PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - ,,Moje boisko - ORLIK 2012"

Koncert 18
Kategoria: ,,Najlepsi z najlepszych" (22.06.2015r.)
Konkurs 10
Kategoria: ,,Miejsce, w którym mieszkam" (13.04.2013r.)
Wycieczka 7
Kategoria: Górskim szlakiem (19-22.05.2014r.)
,,Moje boisko - ORLIK 2012" Drukuj Email
Redaktor: Koło Dziennikarskie/Marta Grębka
12.10.2009.
Image      30 września br. miało miejsce uroczyste otwarcie kompleksu sportowego ORLIK.
     Za całokształt przygotowań i samą uroczystość odpowiadała  Pani Renata Barnaś, która współpracując z uczniami i nauczycielami naszego gimnazjum zorganizowała w/w otwarcie. Niejako w nagrodę za włożony trud i umiejętności organizacyjne Pani Renaty w godzinach lekcyjnych pierwszeństwo korzystania z ORLIKA mają uczniowie naszego gimnazjum.

Prowadzącymi uroczystość byli Kasia Karpińska i Bartek Dykaw z klasy 3d.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00, od przemówień i podziękowań Pana Burmistrza – Franciszka Strugały. Wybudowania obiektu gratulowali posłowie Romuald Ajchler i Piotr Waśko,  Dyrektor Deparlamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – Tomasz Wiktora oraz przedstawiciele samorządów lokalnych - Starosta,  wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Goście wręczyli piłki do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Później nastąpiło przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu przez Proboszcza Parafii JChNK w Czarnowie. Padły również honorowe pierwsze strzały na bramkę, oddane przez zaproszonych gości.

Na otwarciu wystąpili uczniowie gimnazjum, którzy przygotowali dwa układy aerobiku i piosenki o tematyce sportowej. Mecze rozegrali uczniowie Szkoły Podstawowej, gimnazjum,  nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego oraz siatkarki z czarnkowskiego MKS-u oraz samorządowcy i wykonawcy.

O INWESTYCJI
Boisko powstało w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012” zakładającego budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym. Założeniem programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu. W skład kompleksu sportowego wchodzi boisko piłkarskie o nawierzchni ze sztucznej trawy oraz wielofunkcyjne boisko do siatkówki i koszykówki o nawierzchni poliuretanowej.

Artykuł autoryzowała Pani mgr Renata Barnaś