PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Zwycięstwo naszych dziewczyn w ,,Potyczkach mitologicznych"
Start arrow Archiwum 2009/10 arrow Zwycięstwo naszych dziewczyn w ,,Potyczkach mitologicznych"
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Dyskoteka 14
Kategoria: Dyskoteka z okazji Walentynek (11.02.2010r.)
Turniej kwalifikacyjny 103
Kategoria: III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Kadetów i Kadetek w Tenisie Stołowym (27-28.03.2010r.)
Podkowki 2009 155
Kategoria: Uroczyste wręczenie ,,Podkówek" (16.04.2009r.)
Realizowane projekty
Zwycięstwo naszych dziewczyn w ,,Potyczkach mitologicznych" Drukuj Email
Redaktor: mgr Sylwia Sowińska   
07.03.2010.

     19 lutego 2010r. reprezentacja naszego gimnazjum (w składzie: Marta Szwedek z kl. II c, Jagoda Magdziarz z kl. II g i Monika Jacek z kl. I a) pod opieką pani Sylwii Sowińskiej wzięła udział w konkursie wiedzy o mitologii pod tytułem „Potyczki mitologiczne”.

 

     Konkurs zorganizowany prze Zespół Szkół w Białej przebiegał w dwóch etapach.

     W pierwszym, polegającym na indywidualnym rozwiązywaniu testu sprawdzającego wiedzę o bogach, herosach i innych postaciach mitologicznych, wzięło udział 30 uczniów z dziesięciu gimnazjów z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego.

      Do drugiego etapu zakwalifikowali się reprezentanci trzech szkół, którzy zdobyli najwięcej punktów. W tej grupie znalazły się także nasze dziewczyny, uzyskując największą liczbę punktów. W finale gimnazjaliści pracowali zespołowo, rozwiązując m.in. mitologiczne rebusy, tłumaczyli też znaczenie związków frazeologicznych oraz interpretowali utwory literackie i dzieła plastyczne nawiązujące do mitologii. I ponownie nasze dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą i błyskotliwością, więc dla nikogo nie było zaskoczeniem to, że Publiczne Gimnazjum w Czarnkowie zajęło I miejsce! Na drugim miejscu uplasowali się gimnazjaliści z Młynkowa, a trzecie miejsce przypadło uczniom z gimnazjum w Białej.

     Podczas wręczenia nagród i dyplomów dziewczęta z naszej szkoły zobowiązały się, że powtórzą ten wynik w przyszłorocznym konkursie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright