PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Tenis stołowy
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Drzwi otwatre w ZSL w Goraju 24
Kategoria: "Drzwi otwarte" w ZSL w Goraju (20.03.2009r.)
Wycieczka klasowa 67
Kategoria: Wycieczka klasowa (29.10.2009r.)
Impreza 150
Kategoria: ,,Podkówki" (15.04.2015r.)
Realizowane projekty
Tenis stołowy Drukuj Email
Redaktor: Koło Dziennikarskie   
08.03.2010.
  III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny
kadetów i kadetek w tenisie stołowym
- część I relacji -

      27 i 28 lutego 2010 roku nasza szkoła gościła 80 zawodników wraz z trenerami, którzy przyjechali do Czarnkowa z całej Polski. Na hali sportowo-widowiskowej odbyły się III kwalifikacje do mistrzostw Polski. Organizatorami tych zawodów byli:
-Polski Związek Tenisa Stołowego w Warszawie,
- Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu,
- Urząd Marszałkowski Woj. Wielkopolskiego w Poznaniu,
- Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki,
- Miasto Czarnków,
- Gmina Czarnków,
- Powiatowe Zrzeszenia LZS w Czarnkowie,
- Publiczne Gimnazjum w Czarnkowie.
     Nie zabrakło również ważnych gości.

     Zawody zaczęły się 27 lutego o godzinie 9:00. O 14:15 odbyło się uroczyste otwarcie zawodów. Gry toczyły się do ok. godziny 19:45. Następnie zawodnicy oraz trenerzy udali się na zasłużony odpoczynek. W niedzielę, 28 lutego gry rozpoczęto również o 9:00. O godzinie 13:20 ostatnie mecze finałowe zostały zakończone, a zawodnicy, którzy zajęli czołowe lokaty otrzymali puchary, dyplomy i nagrody.

     Zawody te mają znaczenie nie tylko sportowe, ale również są dobrą reklamą naszego miasta i naszej szkoły. Mamy nadzieję, że w gimnazjum takie zawody, jak te w ostatni weekend lutego, będą już częścią historii naszego miasta i szkoły, a zawodnicy chętnie będą do nas przyjeżdżać.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY WYWIADÓW
PRZEPROWADZONYCH PRZEZ CZŁONKÓW KOŁA DZIENNIKARSKIEGO
Z NIEKTÓRYMI ORGANIZATORAMI ZAWODÓW
I ODWAŻNIEJSZYMI ZAWODNIKAMI

 

Image     Z SĘDZIĄ GŁÓWNYM,
PANEM PIOTREM PIELACIŃSKIM,
ROZMAWIAJĄ:
EWELINA PACHURA, ANNA KOSSAKOWSKA, STANISŁAW WRÓBEL
- do pobrania

 

 

 

 

 Image     ROZMOWA Z CZŁONKIEM ZARZĄDU PZTS, PANEM WŁADYSŁAWEM CHRABĄSZCZEM

Karolina Surma -  Czy mógłby pan udzielić nam jakiś informacji na temat zawodów, które się tutaj odbywają?

P. Władysław Chrabąszcz – Turniej, który odbywa się w Czarnkowie, w sobotę dnia 27-28 lutego, należy do cyklów turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Polski, jest to III, a zarazem ostatni turniej Klasyfikacyjny Kadetów i Kadetek w Tenisie Stołowym. Potem będzie ustalana reprezentacja ogólnopolska - 24 zawodników, z czego dwóch zawodników z największą ilością punktów będzie wyłanianych do startu w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży.

Karolina Surma – Jest pan tu jako jedna z ważniejszych osób, czy często uczestniczy pan w takich zawodach?

P. Władysław Chrabąszcz – Jeśli chodzi o sprawę ważności to przesada, ale jestem tu jako przedstawiciel związku, jako delegat czyli jestem często na takich zawodach. Jestem jako nadzorca odpowiedzialny za sprawdzenie uprawnień, przygotowanie linii startowych, przeprowadzenie losowań i trwaniem turnieju zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Jeżdżę bardzo często na takie zawody, jestem jedną z trzech osób, które obsługują komputery, oprócz tego, że jestem dyletantem, to obsługuję imprezę za pomocą komputera (losowania, grupy, mecze)…

Karolina Surma – Czyli można powiedzieć że żyje pan tenisem stołowym?

P. Władysław Chrabąszcz – Pochodzę z miasta Brzeg Dolny, jest to miasteczko na północny-zachód od Wrocławia, tam mamy też piękny ośrodek, w którym organizujemy masę imprez właśnie takiego typu i nie tylko… Tam właśnie się  wyżywam organizując zawody, za miesiąc będą mistrzostwa w lidze juniorów, a w maju mistrzostwa polski młodzików, poza tym jestem jeszcze szkoleniowcem, także „bawię” się w szkolenie dzieci –zajęcia prowadzę w Brzegu Dolnym, m.in., startowała tutaj moja wychowanka, moja wnuczka, niestety nie wygrała, jednak jest jeszcze młodziutka…

Karolina Surma – A czy pan w wiąże życie z tenisem, grał pan kiedyś?

P. Władysław Chrabąszcz – Działam w tenisie stołowym nie jako zawodnik, lecz pracuję w Zarządzie Tenisa Stołowego, ok. 30 lat już się tym zajmuję, więc jest to trochę czasu. Jednak powoli będzie się trzeba przymierzać do zakończenia kariery. Nie zgadzam się na to zbytnio, choć mam zastępcę, mam syna, który także jest działaczem, sędzią i trenerem.

Karolina Surma – Czyli można powiedzieć że cała rodzina wiąże się z tenisem stołowym?

P. Władysław Chrabąszcz – Tak, tzn. oprócz żony i synowej, to cała rodzina....  Ja w Czarnkowie jestem już chyba piąty raz, panuje tutaj bardzo sympatyczna atmosfera, osobiście bardzo cenię sobie Czarnkowskie piwo ciemne, bardzo dobre piwo, słyszałem, że zmienił się prezes/dyrektor browaru i jest troszkę inne, jednak jest doskonałe. Te klika lat, w których przyjeżdżałem, zawsze wypijałem choć jedno piwo.

Karolina Surma/Marta Grębka – Niech pan powie czy dzisiejsze zawody są dobrze zorganizowane, czy idzie wszystko zgodnie z planem?

P. Władysław Chrabąszcz – Na razie wszystko dobrze się dzieje, ja co prawda, podczas organizowania takiej imprezy u siebie, mam troszkę inne spojrzenie na to wszystko, panuje większy porządek i dyscyplina, ale generalnie dopracowanie jest bardzo ładne, ładnie się to wszystko tutaj odbywa. Miła atmosfera, mili ludzie, czuję się tutaj jak u swoich, znamy się od wielu lat, jest to okazja aby się spotkać.

Marta Grębka – Czyli panuje tutaj przyjazna atmosfera?

P. Władysław Chrabąszcz – Tak, można by zapytać czy to wszystko się opłaca, czy robię to wszystko dla pieniędzy- nie, nie dla pieniędzy, choć jest to na pewno też ważny element, natomiast wszyscy się tu spotykamy, jeden kolega z Łodzi, z Poznania, ja jestem z Dolnego Śląska, jeszcze przyjeżdżają inni- i tak się spotykamy… w najbliższym czasie będziemy wyjeżdżać wspólnie na zawody, w czwartek na mistrzostwach Polski Seniorów, później do Łomży, z Łomży do Brzegu Dolnego, następnie są w maju Mistrzostwa Polski, w Ciechanowie i tak ciągle jakieś zawody…

Karolina Surma/Marta Grębka – Dziękujemy panu za miłą rozmowę.

P. Władysław Chrabąszcz – Również dziękuję, było mi bardzo miło.

 

Image     Z DYREKTOREM PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W CZARNKOWIE,
PANEM GRZEGORZEM STANISZEWSKIM,
ROZMAWIAJĄ:
KAROLINA SURMA, MARTA GRĘBKA
- do pobrania

 

 

 

 

           Z TRENEREM,
          PANEM ZIEMOWITEM BAŃKOSZEM,
          ROZMAWIAJĄ:
          KAROLINA SURMA, MARTA GRĘBKA
          - do pobrania

 

 

 Image     Z ZAWODNIKIEM,
ADRIANEM SPYCHAŁĄ,
ROZMAWIAJĄ:
MILENA ZAWADZKA, STANISŁAW WRÓBEL
- do pobrania

 

 

 

 

 

DO POPRAWNEGO ODTWARZANIA PLIKÓW DZWIĘKOWYCH
POTRZEBNE SĄ PROGRAMY np.
WINDOWS MEDIA PLAYER (rozszerzenie   .wav)
I
REAL PLAYER (zozszerzenie   .mp4)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright