PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Współpraca międzynarodowa rozwija się doskonale
Start arrow Archiwum 2009/10 arrow Współpraca międzynarodowa rozwija się doskonale
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Festiwal Piosenki Niemieckiej 22
Kategoria: Festiwal Piosenki Niemieckiej (11.06.2010r.)
Dyskoteka 33
Kategoria: Dyskoteka z okazji Walentynek (11.02.2010r.)
Ostatki 5
Kategoria: Przedszkolne ostatki (16.02.2010r.)
Realizowane projekty
Współpraca międzynarodowa rozwija się doskonale Drukuj Email
Redaktor: mgr Margerita Szymczak   
27.04.2010.
Image     9 kwietnia był szczególnym dniem dla naszego gimnazjum. W tym dniu gościliśmy w szkole 17 nauczycieli ze szkoły niemieckiej w Rehna. Goście przybyli do Czarnkowa już w dniu poprzednim. Pierwszy dzień pobytu to głównie wizyta w szkole. Nauczyciele niemieccy hospitowali lekcje języka niemieckiego, matematyki, muzyki, chemii i wychowania fizycznego. Następnie grupa niemiecka miała możliwość zwiedzenia szkoły, obejrzenia sal lekcyjnych, pomocy naukowych, biblioteki, świetlicy oraz sauny, siłowni i hali sportowej. W auli szkolnej odbyło się spotkanie z dyrekcją szkoły i nauczycielami.

 Podczas tego spotkania pan K. Majewski przedstawił gościom działanie dziennika elektronicznego. Po spotkaniu odbył się bardzo emocjonujący mecz w piłkę siatkową między nauczycielami z Niemiec i Polski. Wieczorem, przy wspólnym grillu dyskutowano o sprawach szkolnych i sytuacji w oświacie polskiej i niemieckiej. W kolejny dzień odbyła się wycieczka do stolicy Wielkopolski. W Poznaniu grupa polsko-niemiecka zwiedziła  Stare Miasto z Ratuszem, Wzgórze Przemysła, dzielnicę sportowo-rekreacyjną Malta oraz budynek Kompanii Piwowarskiej. Podczas spotkania rozmawiano na temat przyszłych, wspólnych projektów międzynarodowych. Mamy nadzieję, że nasi goście z miłymi wspomnieniami wrócili do Rehny.

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright