PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Podkówki na szczęście
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Wymiana 23
Kategoria: Wymiana międzynarodowa (17-24.09.2011r.)
PG 78
Kategoria: Życie szkoły (2014/2015)
Dyskoteka 45
Kategoria: Dyskoteka szkolna (25.11.2008r.)
Realizowane projekty
Podkówki na szczęście Drukuj Email
Redaktor: mgr Sylwia Sowińska   
11.05.2010.
Image
 
      W tradycję Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie wpisała się już uroczystość wręczenia podkówek uczniom klas trzecich i chyba nikt z trzecioklasistów nie wyobraża sobie egzaminów gimnazjalnych bez tego talizmanu.
 
Image

     Zatem zgodnie z tradycją 20 kwietnia 2010r. w auli czarnkowskiego gimnazjum odbyło się uroczyste wręczenie podkówek szczęścia uczniom klas trzecich, którzy 27 kwietnia przystąpili do egzaminów zewnętrznych kończących edukację w gimnazjum. W tym dniu odświętnie udekorowana aula gościła 143 trzecioklasistów ubranych w galowe stroje. To oni, przeżywając podekscytowanie, a jednocześnie niepewność, wysłuchali przemówienia dyrektora – pana Grzegorza Staniszewskiego. Potem odebrali z rąk swoich wychowawców srebrne podkówki – symbol szczęścia, które na egzaminie jest równie ważne jak wiedza i umiejętności zdobyte podczas trzyletniej nauki w gimnazjum.

Image

      Aby nadać tej uroczystości wyjątkowy charakter, uczniowie klas II b i II g pod okiem nauczycieli: E. Wenz, S. Sowińskiej i R. Woźniakowskiego przygotowali utwory grane na pianinie i na trąbce oraz wyszukane sentencje na temat szczęścia. Natomiast na zakończenie wszyscy usłyszeli refleksyjną piosenkę, która została dołączona do życzeń dla trzecioklasistów.

Image

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright