PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - ,,Sąd nad książką" w CzDK

Koncert 39
Kategoria: II Czarnkowski Koncert Noworoczny (03.01.2016r.)
Zakonczenie klas 3 20
Kategoria: Zakończenie roku szolnego 2006/07 klas III
Koniec roku szkolnego 11
Kategoria: Pożegnanie uczniów klas III (25.06.2010r.)
,,Sąd nad książką" w CzDK Drukuj Email
Redaktor: mgr inż. Izabela Skrzypczak-Szutowicz
16.06.2010.
Image

2 czerwca 2010 roku w Czarnkowskim Domu Kultury odbyły się pokazy w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Uczniowie pod opieką Lidera kampanii – Izabelą Skrzypczak- Szutowicz także uczestniczyli w tej akcji. Przygotowali pod kierownictwem pani Agnieszki Zielsdorf „Sąd nad książką”, który był jednym z głównych punktów imprezy.

Uczniowie wraz z rodzicami dzieci ukazywali przedszkolakom pozytywne strony książek i zachęcali do lektur. Na scenie pojawiały się min. prezentacje znanych bajek, scenki edukacyjne, recytacje wierszy, piosenki, a także rozgrywki dla miejscowych osobistości z wiedzy o bajkowych postaciach. Dzieci również chętnie uczestniczyły w potyczkach. Wystawianie programu okazało się być dobrą zabawą i lekcją również dla nas samych. Wraz z dziećmi zostaliśmy obdarowani słodkimi upominkami.

Po tej części dnia, wyposażeni w tomy bajek udaliśmy się do Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Jana Brzechwy. Dzieci z najmłodszych grup miały okazję wsłuchać się w baśnie i wiersze słynnych autorów. Wykazywały duże zainteresowanie naszą prezentacją. Głównym celem było jednak ukazanie im możliwości związanych z czytaniem i rozwinięcie wyobraźni. Kampanię można więc uznać za udaną, a cel za osiągnięty. Gimnazjalistów również zachęcamy do zagłębiania się w bajkowy świata naszej biblioteki.