PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Sejmik Samorządowy

Impreza 131
Kategoria: Szkolny Dzień Profilaktyki (14.01.2014r.)
Impreza 289
Kategoria: ,,Podkówki" (15.04.2015r.)
Mistrzostwa 2
Kategoria: Mistrzostwa szkoły w skoku wzwyż (08.05.2014r.)
Sejmik Samorządowy Drukuj Email
Redaktor: Adrianna Kita, kl. 3a
18.06.2010.
     25 maja 2010r. w drawskim gimnazjum odbył się X Młodzieżowy Sejmik Samorządowy Gimnazjalistów. Tematem tegorocznego spotkania były obchody XX-lecia samorządu terytorialnego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIIa (Aleksandra Jachimczyk, Adrianna Kita, Izabella Pawlak, Michał Słowik). Przygotowali oni bardzo ciekawą prezentacje oraz przeprowadzili wywiady m.in. z burmistrzem Czarnkowa i starostą powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego oraz mieszkańcami miasta.

W Drawsku obecni byli główni przedstawiciele władz samorządowych oraz uczniowie z ośmiu innych szkół powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.  Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Kolejność prezentacji losowana była przy wejściu na miejscu spotkania. Nasza szkoła wystąpiła jako trzecia. Wszyscy występujący uczniowie zostali nagrodzeni brawami. Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Drawsku przygotowały miłą niespodziankę w formie przedstawienia dotyczącą oczywiście sukcesów samorządu terytorialnego. Na sejmiku dowiedzieliśmy się jak wiele zmieniło się w naszym powiecie w ciąg ostatnich 20 lat, każda grupa zwracała uwagę na swoją najbliższą okolicę i dzięki temu mieliśmy bardzo szerokie spojrzenie na przemiany zachodzące w naszej ,,małej Ojczyźnie”

Po kończących spotkanie przemówieniach władze samorządowe wręczy wszystkim jednakowe nagrody.