PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - II Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny-Pobiedziska 2010
Start arrow Archiwum 2009/10 arrow II Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny-Pobiedziska 2010

Rajd 187
Kategoria: Rajd gimnazjalisty (21.09.2011r.)
Dyskoteka szkolna 84
Kategoria: Dyskoteka szkolna (07.10.2010r.)
Apel 7
Kategoria: Dzień Edukacji Narodowej (13.10.2010r.)
II Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny-Pobiedziska 2010 Drukuj Email
Redaktor: mgr inż. Wiesława Siemińska
01.07.2010.

Image     W sobotę 29 maja 2010 roku uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w II Ogólnopolskim Edukacyjnym Pikniku Ekologicznym Pobiedziska 2010, którego częścią był rajd terenowy dla młodzieży gimnazjalnej z miast i gmin Polski.

W rajdzie wzięło udział 30 zespołów. Zadaniem uczestników rajdu było przejście  wraz z opiekunem trasy ok. 8 km, na której rozlokowane zostały  stanowiska. Na tych stanowiskach realizowane były konkurencje  np.: rozpoznawanie gatunków drzew po sadzonkach i pniach, rozpoznawanie  głosów ptaków, pomiar opadów atmosferycznych, umiejętność segregacji odpadów, rozpoznawanie pospolitych gatunków roślin i zwierząt, obliczenie kar pieniężnych za ścięcie drzewa.

Na każdym stanowisku drużyna mogła otrzymać max  10 pkt. Nasza drużyna w składzie:  Stanisław Wróbel, Jędrzej Strawa, Katarzyna Karpińska, Patrycja Izydor, Marta Szwedek  zajęła I miejsce. Nagrodą dla szkoły był profesjonalny zestaw interaktywny, w skład którego wchodzi min. tablica interaktywna i projektor multimedialny. Relację można zobaczyć na www.itvpobiedziska.pl (zakładka Ekologiczne Pobiedziska ).

Opiekun szkolnego koła biologicznego

mgr inż. Wiesława Siemińska