PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - II Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny-Pobiedziska 2010
Start arrow Archiwum 2009/10 arrow II Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny-Pobiedziska 2010
Księga Gości
zobacz Księgę Gości

dopisz się do Księgi

Menu główne
Start
INSTRUKCJA E-DZIENNIKA
Aktualności
Archiwum 2014/15
Archiwum 2013/14
Archiwum 2012/13
Archiwum 2011/12
Archiwum 2010/11
Archiwum 2009/10
Archiwum 2008/09
Archiwum 2007/08
Kontakt
Lokalizacja
Dyrekcja
Kadra nauczycielska
Rada Rodziców
Plan lekcji
Rozkład dzwonków
Zajęcia pozalekcyjne
Dyżury nauczycieli
Spis podręczników
Informacje dla rodziców
Wybrane dokumenty
Galeria
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Kąciki przedmiotowe
Higienistka szkolna
Pedagog szkolny
Psycholog szkolny
Hala sportowa
Stara strona
Linki
Konkursy wojewódzkie
Obraz losowy
Rajd 187
Kategoria: Rajd gimnazjalisty (21.09.2011r.)
Dyskoteka szkolna 84
Kategoria: Dyskoteka szkolna (07.10.2010r.)
Apel 7
Kategoria: Dzień Edukacji Narodowej (13.10.2010r.)
Realizowane projekty
II Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny-Pobiedziska 2010 Drukuj Email
Redaktor: mgr inż. Wiesława Siemińska   
01.07.2010.

Image     W sobotę 29 maja 2010 roku uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w II Ogólnopolskim Edukacyjnym Pikniku Ekologicznym Pobiedziska 2010, którego częścią był rajd terenowy dla młodzieży gimnazjalnej z miast i gmin Polski.

     W rajdzie wzięło udział 30 zespołów. Zadaniem uczestników rajdu było przejście  wraz z opiekunem trasy ok. 8 km, na której rozlokowane zostały  stanowiska. Na tych stanowiskach realizowane były konkurencje  np.: rozpoznawanie gatunków drzew po sadzonkach i pniach, rozpoznawanie  głosów ptaków, pomiar opadów atmosferycznych, umiejętność segregacji odpadów, rozpoznawanie pospolitych gatunków roślin i zwierząt, obliczenie kar pieniężnych za ścięcie drzewa.

     Na każdym stanowisku drużyna mogła otrzymać max  10 pkt. Nasza drużyna w składzie:  Stanisław Wróbel, Jędrzej Strawa, Katarzyna Karpińska, Patrycja Izydor, Marta Szwedek  zajęła I miejsce. Nagrodą dla szkoły był profesjonalny zestaw interaktywny, w skład którego wchodzi min. tablica interaktywna i projektor multimedialny. Relację można zobaczyć na www.itvpobiedziska.pl (zakładka Ekologiczne Pobiedziska ).

Opiekun szkolnego koła biologicznego

mgr inż. Wiesława Siemińska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE
Krzysztof Majewski © Copyright