PUBLICZNE GIMNAZJUM W CZARNKOWIE - Wycieczka do Czech Wschodnich

Impreza szkolna 243
Kategoria: ,,Podkówki" (07.04.2016r.)
Sport 2
Kategoria: Powiatowe Biegi Przełajowe (25.04.2015r.)
Wycieczka 137
Kategoria: Wycieczka do Warszawy (19-21.05.2014r.)
Wycieczka do Czech Wschodnich Drukuj Email
Redaktor: Dziewczyny z kl. 2g
02.07.2010.

Image     31 maja 2010 roku klasy IIg,  IIb, IIc wraz z opiekunami ,paniami  Ewą Wenz, Sylwią Sowińską i Karoliną Zembik wyjechały na trzydniową wycieczkę do Czech.
Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 6:00 w dobrych humorach mimo tego, że wszyscy byli niewyspani.

Po kilku godzinach podróży dotarliśmy do Skalnego Miasta , które  było pierwszym celem naszej podróży. Bardzo zależało nam , aby popłynąć łódką , więc próbowaliśmy  wszystko zwiedzić na czas. Udało nam się zobaczyć wszystko co chcieliśmy i dopiero wtedy mieliśmy czas na odpoczynek.
Po zwiedzeniu Skalnego Miasta, udaliśmy się do Nachodu, gdzie znajdował się nasz ośrodek-Zimni Stadion.  Zmęczeni zjedliśmy obiadokolację i poszliśmy do pokojów, aby odpocząć.

W drugim dniu mieliśmy zaplanowany wyjazd do Pragi. Bardzo dużo zwiedzaliśmy i niektórzy nie mieli już siły chodzić, a zwiedziliśmy m.in. Kościół św. Vita oraz zabytkowy senat, byliśmy na Moście Karola, który znajduję się na Wełtawie i łączy dzielnicę Mal Strana i Stare Miasto. Był też oczywiście czas wolny, który większość  wykorzystała na zjedzenie obiadu, odpoczynek lub zakupy.

W trzecim dniu zwiedzaliśmy czeskie zoo, gdzie było dużo dzikich zwierząt, których nie możemy zobaczyć na co dzień. Większość zoo przejechaliśmy „autobusem” , do którego dostawała się woda, ale mimo tego było bardzo wesoło.

W Czarnkowie byliśmy ok. godziny 23:00 zmęczeni, ale szczęśliwi.

Pomimo tego,  iż w ostatni dzień pogoda nas nie rozpieszczała to wycieczkę zaliczamy do udanych i chcielibyśmy tam kiedyś wrócić.